Meşale Gazetesi

KIRIKHAN’A BİR DEV ESER DAHA

KIRIKHAN’A BİR DEV ESER DAHA

Kırıkhan Kapalı Spor Salonu Açılışa Hazır

Kırıkhan’da Uluslararası standarda sahip  Kapalı Spor Salonu  yapımı tamamlandı. Gençlik ve Spor bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun bizzat yakından takip ettiği salon açılışa hazır. Spor Salonu  Şubat ayı başında  ilk  etkinliğe ev sahipliği yapacak. 2000 seyirci kapasiteli ve  5  ayrı antreman  sahasına sahip  olan Kırıkhan Kapalı Spor Salonu, Kırıkhan’daki spor faaliyetlerine  çok büyük gelişim sağlaması bekleniliyor. Gençler salonun açılışına büyük heyecanla bekliyor..

60  MİLYONLUK  DEV YATIRIM

Bazı özelikleri ile Hatay’ın en gelişmiş Kapalı Spor Salonu olma özelliğine sahip Kırıkhan Kapalı Spor  Salonu 60 milyon TL mal oldu. Zaman eleştirilere konu alan ve Yapımı 4 yıl süren salon yakından takiple sonunda tamamlandı. Uluslararası standartta yapılan ve her türlü müsabakalar için uygun olan 2000 kişilik arena tipi   Kırıkhan Kapalı Spor  Salonunda 1250 m2 ve 550 m2  basketbol  antreman sahası yer alıyor. Uluslarası standardda Basketbol, voleybol, hentbol mallarına ev sahipliği yapma özelliğine sahip salon şehirde büyük sevinç yarattı. Tüm  spor branşlarını kapsayan  550 m2,  4 adet antreman  salonunun dışında  2 adet sauna ve 2 adet vitamin bar  bulunuyor. Salon üstün özellikleriyle tam bir spor kompleksi niteliği taşıyor. Kapalı spor salonu şehirde büyük heyecanla karşılanırken halk teşekkürlerini iletti..

YAYMAN “YAPARSA AK PARTİ YAPAR”

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin  Yayman “Kırıkhan’da gençlerimizin heyecanla beklediği bu dev eser hayırlı uğurlu olsun. Yapımı uzun sürdü. Müteahhit Ayrıldı. Korona oldu. Çok büyük sorunlar çıktı. Kasapoğlu bakanımıza konuyu ilettik. Sağ olsun yakından ilgilendi. Kendisine çok teşekkür ederiz. Böylesine devasa bir spor tesisine sahip olmak şehrimiz adına sevindirici bir gelişmedir. Sporcu kimliğiyle bilinen Kırıkhan’da  daha geniş kapsamlı  hazırlanma ve çalışma ortamı ile başarılara  ivmeler kazandırılacaktır. “dedi.Yayman, bu büyük hizmet için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.  Her zaman söylediğimiz gibi yaparsa AK Parti yapar.. ifadesini kullandı.. Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.