Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

LÜTFÜ SAVAŞ HEM PROJELERİ ÇALIYOR HEM DE YAPMIYOR

LÜTFÜ SAVAŞ HEM PROJELERİ ÇALIYOR HEM DE YAPMIYOR

Reklam
LÜTFÜ SAVAŞ HEM PROJELERİ ÇALIYOR HEM DE YAPMIYOR

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Fox TV’de CANLI yayınlanan Çalar Saat programında Lütfü Savaş’ın vaatte bulunduğu bazı projeleri hem çaldığını hem de yapmadığını söyledi.
FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olan Cumhur İttifakı AK Parti adayı İbrahim Güler çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.


CUMHUR İTTİFAKI HATAY’DA TARİH YAZIYOR
Cumhur İttifakı’nın en fazla uyumla çalıştığı şehirlerden birinin Hatay olduğunu belirten AK Parti ve MHP ittifakının Hatay Büyükşehir adayı İbrahim Güler; “İl Başkanı olduğumuz dönemden beri MHP’li İl Başkanımızla istişarelerle bulunuyoruz. Şimdiki İl Başkanımız da bu uyumu sürdürüyor. Gerek İlçe başkanlarımız, gerek belediye başkan adaylarımız, gerek teşkilatlarımız eşine az rastlanır bir uyum içerisinde birlik beraberlik içerisinde tek yumruk çalışıyorlar. Programlarımızı beraber yapıyoruz beraber çalışıyoruz. Büyük gurur ve iftiharla diyebilirim ki Cumhur İttifakının ete kemiğe büründüğü yer Hatay . Medeniyetler kenti Hatay’a da yakışan budur. Cumhur İttifakı Hatay’da tarih yazıyor.”


BU DEVİRDE YOL, SU VE ALTYAPI SORUNU İLE BOĞUŞUYORUZ
İsmail Küçükkaya’nın sorusu üzerine İbrahim Güler; Cumartesi günü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un 2. etap açılışını yaparak dünyanın en büyük Arkeoloji Müzesine kavuşacağı bir dönemde Hatay’ın yol sorunu , çamur sorunu, köyler arası yol, asfalt ve Asi nehri’nin koku sorunu gibi Büyükşehire yakışmayacak sorunlarla boğuştuğunu açıkladı; ” Bir Hataylı olarak üzülerek söylüyorum ki bu devirde Hatay’ımızın en büyük sorunu, yol sorunu, altyapı sorunu, su sorunudur. Hiçbir büyükşehir belediyesinde bu sorunlar artık konuşulmuyor.”


5 YILDIR HİZMET ETMEK YERİNE ADAY GİBİ DOLAŞTI
Küçükkaya’nın Belediye başkanı Lütfü Savaş ‘çalışmıyor mu’ sorusuna manidar bir cevap veren Güler; ‘CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş 5 yıl boyunca hizmet etmek yerine belediye Başkanı gibi değil belediye başkan adayı gibi dolaştı. Bırakın vizyon katacak projeleri Hatay’ın en temel ihtiyaçlarını klasik belediyeciliğin gereklerini bile yerine getiremeyen bir beceriksizlik var ortada. ‘


LÜTFÜ SAVAŞ HEM PROJE ÇALDI HEM YAPMADI
Lütfü Savaş’ın 2014 yılındaki yerel seçimlerden önce vaad ettiği 80’dan fazla projenin yüzde 95’ini gerçekleştiremediğini belirten Güler, CHP’li Belediye Başkanı Savaş’ın söz verip de gerçekleşttiremediği Defne Uluslararası Kongre merkezi projesi ve Samandağ Sahil projesinin çalıntığı olduğunu kanıtlarıyla birlikte canlı yayında açıkladı; “Şu anda bu projeler Büyükşehir Belediyesi’nin sitesinde sanki yapılmış gibi yer alıyor. Hatay halkının aklıyla alay ediyorlar. Defne Uluslararası Kongre Merkezi ABD’De Texas eyaletindeki Kongre Merkezi’nin birebir aynısı. Samandağ Beach Park dedikleri plaj projesi Brezilya’daki Fortaleza plajındaki parkın aynısı. Yani koskoca Büyükşehir Belediyesi 2 projeyi hem çalıyor hem de yapmıyor.” HABER: M.MUSTAFA ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.