Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

LÜTFÜ’NÜN İSTASYONLARI

Antakya’nın orta yerinde yer alan Baz istasyonları vatandaşların büyük tepkisine neden oluyor.

Reklam
LÜTFÜ’NÜN İSTASYONLARI

Antakya’nın orta yerinde yer alan Baz istasyonları vatandaşların büyük tepkisine neden oluyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan binaların üzerine dikilen Baz istasyonlarından rant elde edildiğini söyleyen çevre esnafı Lütfü’nün istasyonları ile rant kazanmaya çalıştığını ifade ettiler. İnsan sağlığı içinde tehlikeli olan fakat gelişen teklonoji ile birlikte de kimi zaman eleştirilen kimi zamansa eleştirilmeyen baz istasyonlarında rant tartışması ortaya çıktı.

İstiklal Caddesi, Eski Otogar binası üzerinde bulunan Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan yerde bulunan Baz istasyonunda adeta insan hayatını hiçe sayan HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın istasyonlardan kaç para rant elde ettiği merak ediliyor.

VATANDAŞTAN TEPKİ

Vatandaşların tepkisine neden olan olay yeri Büyükşehir Belediyesine ait iken böyle bir eksikliğin ortaya çıkması da vatandaşların büyük tepkisine neden oldu. Hal böyle olunca esnaflar da tepki göstererek, “Burada hangi çağada yaşadığımızı unutmuşuz gibi gözümüzün önüne baz istasyonu dikiyorlar. Böyle olunca da sağlımız tehlikeye giriyor. Kimse çevredekilerin canını ve hayatını düşünmüyor” diyerek tepki gösterdiler.

TOPLUM SAĞLIĞI OLUMSUZ ETKİLENECEK

İstasyonların, konuşmanın az olduğu kırsal alanlarda 35 kilometrelik, konuşma trafiğinin yoğun olduğu şehir merkezlerinde ise 1-2 kilometrelik mesafe içinde hizmet verebilen, çıkış güçleri oldukça düşük cihazlardan oluştuğu ifade edilen kararda, şu tespitler yapıldı: “Ulaşılan son teknolojik gelişmelere göre, telefonla haberleşme veya iletişimin sağlıklı ve verimli gerçekleştirilebilmesi için baz istasyonlarının bal peteği benzeri hücresel bir yapıda ve her bir peteğin içinde de en az bir baz istasyonu bulunacak şekilde kurulması zorunludur. Her bir istasyon kapasitesi itibarıyla belirli sayıda abonenin haberleşmesini sağlayabileceğinden, nüfusun yoğun olduğu yerlerde daha çok baz istasyonu kurulması gerekmektedir. Şehir dışına çıkarılmaları halinde hücresel yapı bozulacağından, haberleşme ve iletişimin sağlanabilmesi için gerek baz istasyonlarından abonelere gerekse abonelerden bazı istasyonlarına karşılıklı gereğinden çok yüksek elektromagnetik dalgalar gönderilmek zorunda kalınacak, toplum sağlığı olumsuz yönde etkilenecektir.” paylaşımı yapıldı. HABER: KAZIM ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.