Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

MÜDÜR ÇERKO, ALTINÖZÜ’NÜN TEK ÇEVRE DOSTU OKULUNU ZİYARET ETTİ

Reklam
MÜDÜR ÇERKO, ALTINÖZÜ’NÜN TEK ÇEVRE DOSTU OKULUNU ZİYARET ETTİ

Altınözü Atatürk Ortaokulu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Temel Eğitimde Çevre Dostu 1000 Okul Projesi” kapsamında pilot okullardan biri oldu. Okullarda başta öğrenciler olmak üzere tüm paydaşların katkılarıyla sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımı, enerjinin ve kaynakların verimli kullanılması konularında projeler hazırlamak üzere çalışmalar başladı. Hazırlanan projeler ile çevreye duyarlı bireyler yetiştirilmesi ve okulların örnek teşkil etmesi hedefleniyor.

Hafta sonu Atatürk Ortaokulu’nda düzenlenen Bahar Şenliği’ne katılan Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Milli Eğitim Bakanlığının desteği ile proje kapsamında yapılacak çalışmalardan bahsetti. Öğrencilere çevrenin önemini anlatan Müdür Çerko,  “Hiçbir kaynak sınırsız değil. Bütün kaynaklarımızı doğru kullanmamız lazım. Böyle bir konu ile ilgili çalışma yaptığınız için oldukça mutlu oldum. Atatürk Ortaokulu ilçedeki çevre dostu tek okul olma özelliğini taşıyor. Sizler çevre bilincinizle velilerinize ve topluma örnek olacaksınız” dedi ve okuldaki aydınlatmaların ve su kullanımının çevre dostu teknolojilerle yenileceğini ifade etti.

BOL BOL KİTAP OKUYUN

Öğrencilere sadece okulda değil hayatın her alanında çevreci bir anlayışla hareket etmeleri öğüdünü veren Müdür Çerko, bol bol kitap okumalarını konusunda da öğrencilere çağrıda bulunmayı ihmal etmedi. Okulda 3 bin kitap olduğunu hatırlatan Müdür Çerko,  “Kütüphanemizde   3 bin kitap var.  Sizden istediğimiz bol bol kitap okumanız. 8’inci sınıf öğrencilerimize liselere giriş sınavlarında şimdiden başarılar diliyorum. Bahar şenliğiniz kutlu olsun. Bol eğlenceler diliyorum” diye konuştu.

Müdür Çerko daha sonra Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner, Atatürk Ortaokulu Müdürü Bestami Uzun ve okul öğretmenleriyle birlikte öğrenciler tarafından hazırlanan resim ve geri dönüşüm sergisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Programın devamında okul öğrencileri Bahar Şenliği kapsamında gönüllerince eğlendi. Haber:Fadime ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.