ÖNTÜRK: “KİRLİ VE KARANLIK YOLLARA BAŞVURMALARINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

ÖNTÜRK: “KİRLİ VE KARANLIK YOLLARA BAŞVURMALARINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

ÖNTÜRK “ZAN” İDDİALARINI MAHKEMEYE TAŞIDI “BİZE YÖNELİK İTİBAR SUİKASTİ DÜZENLENMEKTEDİR”

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, TİP’in HBB adayı Gökhan Zan ile ilgili iddialara yönelik suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Ülkenin gündemine düşen TİP HBB Başkan Adayı Gökhan Zan’ın iddia edildiği ses kayıtlarıyla ilgili bir açıklama yapan Öntürk, kendilerine yönelik bir itibar suikastı düzenlendiğini ve bunun için suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Kendilerine düzenlenen itibar suikastına yönelik faillerin bir an önce bulunmasını istediğini kaydeden Öntürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Son günlerde Hatay’ımızı ve ülke gündemini meşgul eden gerçek dışı sözde bir ses kaydı ile teşkilatım, yol ve dava arkadaşlarım ile şahsıma yönelik bir itibar suikastı düzenlenmektedir. Kampanya süresi boyunca güvenini kazandığımız vatandaşlarımız artık Hatay Büyükşehir Belediyesinin beceriksiz yönetimini ve hemşerilerimizi umursamayan yöneticilerini kabullenmeyerek, bu kente sahip çıkmak istediklerini tüm anketlerde bizleri birinci çıkararak göstermişlerdir.

Kardeşliğimize, birliğimize ve halkımızın teveccühüne yönelik düzenlenen bu algı operasyonunu kınıyor ve reddediyorum. Bizler bu yola, depremde yıkılmış şehrimizi yeniden ayağa kaldırmak, hemşerilerimizle birlikte Hatay’ımızı gerçek belediyecilik anlayışıyla buluşturup imar, inşa ve ihya etmek hedefi ve inancıyla çıktık. Siyaseti sadece ve sadece milletimize güvenerek ve hemşerilerimizle birlikte yürüyerek yapıyor, milletin gücünün ve tercihlerinin üstünde bir irade tanımıyoruz. Kampanyamızın ilk gününden itibaren hukuka, demokratik teamüllere ve siyasi centilmenliğe riayet ediyoruz. Kapı kapı gezip, Hatay’ımızın her köşesinde kendimizi, projelerimizi ve şehrimizi eskisinden daha ihtişamlı hale kavuşturacağımız yol haritamızı anlatıyoruz.

“KİRLİ VE KARANLIK YOLLARA BAŞVURMALARINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Ne yaparlarsa yapsınlar, 1 Nisan sabahından itibaren Hatay’da tertemiz bir siyaset sayfasının açılmasına ve güçlü bir yerel kalkınma hamlesinin başlamasına engel olamayacaklar. Ancak görüyorum ki belediyecilik karnesi kırıklarla dolu olduğu ve şehrimizi en temel yerel hizmetlerden mahrum bıraktıkları için sokağa çıkamayanlar, kirli ve karanlık yöntemlere bel bağlayıp, siyaseti manipülasyonlarla dizayn etmeye çalışıyorlar. Hemşerilerimiz bunların kimler olduğunu çok iyi bilmektedir.

Şeref ve haysiyetime zarar vermeye yönelik bu eylemleri yöneten şahıslar başta olmak üzere, onlarla birlikte hareket eden tüm şüphelilerin “alenen hakaret suçunu oluşturdukları” gerekçesiyle; ifadelerinin alınması, suça konu eylemleri gerçekleştiren tüm şahısların tespit edilmesi, ne yöntemle ve ne şekilde hazırlandığı bilinmeyen gerçek dışı kayıtların Türkiye İşçi Partisi’ne ve Sözcü Televizyonu’na kim veya kimler tarafından gönderildiğinin belirlenmesi, ilgili yerlerle yazışma yapılarak soruşturma işlemlerinin yürütülmesi amacıyla suç duyurusunda bulunduğumu kamuoyuna saygıyla bildiririm.”Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.