Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

SANATÇILARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM

Reklam
SANATÇILARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Geleneksel Türk Süsleme Sanatlarından biri olan Tezhip sanatının tanıtılması amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce Hatay Arkeoloji Müzesi’nde düzenlenen İlimiz Geleneksel El Sanatçılarının eserlerinden oluşan “Tezhip” sergisinin açılışına katıldı. 

Antakya Belediyesi El Sanatları Müzesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen serginin açılışına Antakya Belediye başkanı İzzettin Yılmaz, Hatay Vali Yardımcısı Erhan Güney, Kültür Turizm İl Müdürü Hüsnü Işıkgör, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Zehra Eren, Müze Müdiresi Ayşe Ersoy, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Alev Seçmen ve çok sayıda davetli ile yöresel el sanatçıları katıldı. Başkan Yılmaz açılış töreninde yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Altın ile süsleme anlamına gelen tezhip, ferman, berat ve Kur’an ayetleri gibi değerli evrak ve levhaların yüksek manevi değerini ifade etmek amacıyla ortaya çıkan bir sanat dalıdır. Tezhip, sevginin, sabrın, zevk ve zarafetin ortaya koyduğu eserler bütünüdür. 

Geleneksel Türk Süsleme Sanatlarından biri olan Tezhip sanatının tanıtılması amacıyla Müdürlüğümüzce Hatay Arkeoloji Müzesinde Antakya’mızın usta sanatçılarının el emeği göz nuru tezhip eserlerinden oluşan serginin açılış törenine katılmaktan mutluluk duyuyorum. Bu güzel organizasyona ev sahipliği yapan Hatay Valiliğimize, Kültür Turizm İl Müdürlüğümüze, Müze Müdürlüğümüze ve gecelerini gündüzlerine katarak şehrimizin kültür sanat zenginliğine katkı sağlayan sanatçılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” Haber:M.Mustafa ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.