Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

TİYATRO OYUNCULARI KADINA ŞİDDETTE FARKINDALIK İÇİN YANAN ORMANDA KISA FİLM ÇEKTİ

Reklam
TİYATRO OYUNCULARI KADINA ŞİDDETTE FARKINDALIK İÇİN YANAN ORMANDA KISA FİLM ÇEKTİ

İskenderun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tiyatro oyuncuları, yanan ormanda çektikleri kısa filmle kadına yönelik şiddete dikkati çekti.

Belediye bünyesinde faaliyette bulunan tiyatrocular, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında farkındalık oluşturmak istedi.

İskenderun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tiyatro oyuncuları, kentte geçen ay çıkan yangında zarar gören ormanda çektikleri kısa filmle kadına yönelik şiddete dikkati çekti. ( İskenderun Belediyesi – Anadolu Ajansı )

Oyuncular kentte geçen ay çıkan yangında zarar gören ormanda, kadına yönelik şiddet konulu kısa film çekti.

Filmde, “Kadın, erkeğin kaburgasından yaratıldı. Ayaklarından yaratılmadı, ezilir diye. Başından da yaratılmadı, üstün olmasın diye. Ama göğsünden yaratıldı, eşit olsun diye. Kolun biraz altından yaratıldı, korunsun diye. Kalp hizasından yaratıldı, sevilsin diye..” ifadelerine yer verildi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da yazılı açıklamasında farkındalık oluşturmak amacıyla filmin çekildiğini ifade ederek, kadınların şiddet görmediği daha güzel bir dünya için çalıştıklarını belirtti. (AA)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.