Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

TÜRKİYE’DE ARSA KARŞILIĞI YAPIM USULU İLE ÖRNEK HÜKÜMET KONAĞI PROJESİ ALTINÖZÜ’NDE

TÜRKİYE’DE ARSA KARŞILIĞI YAPIM USULU İLE ÖRNEK HÜKÜMET KONAĞI PROJESİ ALTINÖZÜ’NDE

Reklam
TÜRKİYE’DE ARSA KARŞILIĞI YAPIM USULU İLE ÖRNEK HÜKÜMET KONAĞI PROJESİ ALTINÖZÜ’NDE

Altınözü’nde bulunan mevcut hükümet konağının deprem mevzuatına uygun bulunmadığından tehlike arz ettiği ve ihtiyaca cevap vermediği belirtilerek,yeni hükümet konağının 298 sıra sayılı Milli Emlak Genel Tebliğine göre arsa karşılığı inşaat yöntemiyle yaptırılması için izin istenilmiştir.Altınözü’nde yapılacak yeni Hükümet Konağının arsa karşılığı inşaat yöntemiyle yaptırılmasına ilişkin talep 12/9/2018 tarihli ve 30533 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 2018/8 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi gereğince ve 2018/11sayılı İç Genelge kapsamında Bakanlıkta oluşturulan Komisyonda uygun görülmüştür.
TÜRKİYE’DE İLK ÖRNEK HÜKÜMET KONAĞI PROJESİNİN YAPIMI GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Bir çok kamu kurum ve kuruluşunu aynı çatı altında toplayarak vatandaşlara daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi hedeflenen Yeni Hükümet Konağı Projesi 5 bin 450 metrekare alan üzerinde inşa edilecek. Yeni hizmet binası tamamlandığında yaklaşık 10 kamu kurumunun hizmet vereceği birimler, farklı büyüklüklerde toplantı salonları, 36 araçlık açık otopark bölümleriyle vatandaşlara hizmet verecek. Projede vatandaşların işlemlerini gerçekleştirirken zaman geçirebileceği sosyal alanlar ile resmi ziyaret ve törenlerin gerçekleştirileceği bölümlerde yer alacaktır.
Projenin Değişen, Gelişen ve Güzelleşen Altınözü’ne önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Altınözü Kaymakam Bülent Uygur,“Milli Emlak Genel Müdürlüğünden ihaleye çıkma onayı gelmiş olup, zorlu bir süreçten sonra mutlu sona ulaşmanın heyecanını tüm Altınözü’lü hemşehrilerim adına yaşıyoruz. Mevcut Hükümet Konağı’nın yeterli olmaması, ilçemizde bulunan kurumların tek çatı altında toplanıp vatandaşlara daha iyi bir hizmet sunması amacıyla, Türkiye’de bir ilk olarak “Yeni Hükümet Konağı Projesinin arsa karşılığı yapım usulüyle” yapımını gerçekleştiriyoruz. Birçok kurumumuzu bünyesinde barındırarak vatandaşlarımıza daha kaliteli, hızlı ve etkin hizmet sunmayı hedeflediğimiz yeni Hükumet Konağı Projesi, Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik ekiplerince incelenmiş ve yaklaşık maliyet hesabı çıkartılmıştır. Projenin inşaat çalışmaları inşallah önümüzdeki yıl başlayacak ve kısa sürede halkımızın hizmetine sunulacaktır. Öncelikle bu önemli yatırımın ilimizde hayata geçirilmesi konusundaki desteklerinden dolayı Eski Hatay Valimiz Erdal Ata Beyefendiye, Belediye Başkanımız Rıfat Sarı Beyefendiye, Eski Hatay Milletvekilimiz Fevzi Şanverdi Beyefendiye, Hatay Milletvekilimiz Hüseyin Şanverdi Beyefendiye ve Hatay Valimiz Sayın Rahmi Doğan Beyefendiye, Kaymakamlığımız ve vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Projenin Zeytin Diyarı Altınözü ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.
Yakın bir zamanda ihale ilanına çıkacak olan Altınözü Hükümet Konağının 2019 yılı içerisinde bitirilmesi hedeflenmektedir. Yeni Hükümet Konağı içerisinde Kaymakamlık Makamı, Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sosyal Güvenlik Merkezi, İlçe Tapu Müdürlüğü, Altınözü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü ile bu kurumlara bağlı birimler yer alacaktır. HABER: M.MUSTAFA ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.