YAYMAN’DAN TARİHİ ADIM: MKÜ VE İSTE’YE MÜJDE

YAYMAN’DAN TARİHİ ADIM: MKÜ VE İSTE’YE MÜJDE

Hatay’daki üniversitelerin Geliştirme ödeneğinin yükseltilmesinde sona gelindi..TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, akademik personellere geliştirme ödeneği müjdesi verdi. Uzun zamandır Hatay’ın gündeminde olan ve bizzat Rektör Veysel Eren tarafından takip edilen konu hakkında olumlu gelişmeler yaşanıyor.TBMM bahçesinden müjdelediği konuyla ilgili önemli adımlar atıldığını kaydeden Milletvekili Yayman bu düzenlemenin Hatay için tarihi adımlar olduğunu söyledi. Özellikle MKÜ ve İSTE gibi iki güzide kuruma ev sahipliği yapan Hatay’da akademik personellerin maaşlarının Kahramanmaraş’taki personeller ile aynı seviyeye getirilmesi konusunda Rektörlerin ve akademik personellerin yoğun talebi bulunuyordu.Bu taleplerin kendisine de iletildiğini belirten Yayman Ankara’da yapılan görüşmeler neticesinde konuyla ilgili çalışmaların sona erdiği müjdesini verdi.

YAYMAN KENDİSİNE YAPILAN ÇAĞRILARA SESSİZ KALMADI

Milletvekili Hüseyin Yayman, konuyla ilgili videolu açıklamasında; “Üniversitelerde rektörlerimizin takip ettiği akademik personellerinin maaşlarının iyileştirilmesine dair geliştirme ödeneği ile ilgili konunun çözümünde sona gelmiş bulunmaktayız. YÖK, Maliye Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı Yardımcımız sayın Cevdet Yılmaz’ın olurlarıyla Hatay’da haksızlığa maruz kalan ve ödemeler bakımından sorun yaşayan personelimizin geliştirme ödeneği sorunlarını çözeceğiz.” dedi.Yayman açıklamasında “Hatay deprem bölgesi ve mağduruz. Personelin buradan ayrılmak istediğini biliyoruz. İyileştirme ile personellerin Hatay’a gelmesi, Hataylı olanların da burada durması mümkün olacaktır.  Başta meslektaşlarım olan Hocalarımız olmak üzere Tüm vatandaşlarımıza bu müjdeyi de vermek istiyorum” ifadelerini kullandı.Bu konuyu takip eden Rektörlerimiz Veysel Eren, Tolga Depçi ve tüm hocalarımıza teşekkür ederiz.Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.