Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

ZORU BAŞARANLAR KONULU KONFERANS

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Hatay İl Müdürlüğü tarafından KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencilerine yönelik olarak her eğitim öğretim yılında kariyer günleri kapsamında “Zoru Başaranlar” konulu konferanslar düzenlenmektedir.

Reklam
ZORU BAŞARANLAR KONULU KONFERANS

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Hatay İl Müdürlüğü tarafından KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencilerine yönelik olarak her eğitim öğretim yılında kariyer günleri kapsamında “Zoru Başaranlar” konulu konferanslar düzenlenmektedir. 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk konferansına Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu konuşmacı olarak katıldı.
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Atatürk Konferans Salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Programın açılış konuşmasını KYK İl Müdürü İhsan Yılmaz yaptı. Salonu dolduran gençlere teşekkür etti. Katılımından dolayı Kavillioğlu’na teşekkür etti. Konferansın hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını temenni etti.
Hatay İl Müftüsü konuşmasına; “5 Şey gelmeden önce 5 şeyin kıymetini biliniz: Hastalık gelmeden önce sıhhatin, Yaşlılık gelmeden önce gençliğin, Fakirlik gelmeden önce zenginliğin, Meşgûliyet gelmeden önce boş vaktin, Ölüm gelmeden önce hayatın.” hadisini okuyarak başladı.
Kavillioğlu konuşmasının devamında, ilkokulda okuduğu dönemden başlayarak eğitim hayatından örnekler vererek hayatın bir imtihan olduğunu, azim ve çalışma ile zorlukların aşılabileceğini ve başarının elde edilebileceğini ifade etti. İslam’ın ilk emrinin “oku” olduğunu, Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in de “Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz” ve “İlim Çin’de de olsa alınız.” buyurduğunu, sadece okul yıllarında değil okul bittikten sonra da okumaya, araştırmaya ve kendimizi geliştirmeye devam etmemiz gerektiğini söyledi. “Peygamber Efendimiz (s.a.v) de bu konuda ‘İki günü birbirine eşit olan ziyandadır.’ buyurmaktadır.” dedi. Gençlere eğitim öğretim hayatlarında başarılar diledi.
Kavillioğlu konuşmasının ardından soru-cevap bölümü ile devam program, KYK İl Müdürü İhsan Yılmaz’ın İl Müftümüze plaket takdimi ile sona erdi. HABER MERKEZİ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.