Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

AKADEMİSYENLERDEN MASKE UYARISI

Reklam
AKADEMİSYENLERDEN MASKE UYARISI

Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tacettin İnandı, Covıd-19 olgularında ciddi düzeyde artış gözlendiğini bildirdi ve vatandaşlara önerilerde bulundu.

Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tacettin İnandı’nın yönetiminde olduğu Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER), COVID-19 olgularında ciddi düzeyde artış gözlendiğini bildirerek, ölüm oranlarının düşük olduğunu ancak, bu durumun hafife alınmamasının gerekliliği vurgulandı.

KAPALI ALANLARDA, MASKE KULLANILMALIDIR

Olası daha ağır etkilerin önlenmesi için, sonbahardan önce yapılması gerekenlere ilişkin açıklamalarda bulunan Halk Sağlığı Uzmanları Derneği, “Toplumda pandeminin devam ettiği ve riskin yeniden artış eğiliminde olduğu konusunda farkındalık artırılmalıdır. Kapalı alanlarda, özellikle kalabalık ortak alanlarda maske kullanılmalıdır. Toplu taşıma araçlarında, şehirlerarası ulaşımda maske kullanımı zorunlu olmalıdır. Gerektiğinde, esnek ve uzaktan çalışma seçenekleri yeniden uygulanmaya başlanmalıdır. Ziyaret, kutlama, ibadet vb. toplu etkinliklerde açık alanlar tercih edilmeli, kapalı alanlarda ise ortam etkili ve sürekli olarak havalandırılmalıdır. Aşı programı yeniden hızlandırılmalı, aşısız ve eksik aşılı olanların en az 3 doz aşı olması sağlanmalıdır” diye belirtildi.Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.