Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

BAKAN KASAPOĞLU HATAY’A ÖNEMLİ MÜJDELERİMİZ OLACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “2002 öncesiyle 2002 sonrasını karşılaştırdığımızda spor ve gençlik başta olmak üzere hükümetimiz pek çok alanda devrim niteliğinde faaliyetler gerçekleştirdi.” dedi.Kasapoğlu, beraberinde AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi ve Sabahat Özgürsoy Çelik hbb Büyükşehir adayı İbrahim güler ile Hatay Valiliğini ziyaret etti.

Reklam
BAKAN KASAPOĞLU HATAY’A ÖNEMLİ MÜJDELERİMİZ OLACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “2002 öncesiyle 2002 sonrasını karşılaştırdığımızda spor ve gençlik başta olmak üzere hükümetimiz pek çok alanda devrim niteliğinde faaliyetler gerçekleştirdi.” dedi.Kasapoğlu, beraberinde AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi ve Sabahat Özgürsoy Çelik hbb Büyükşehir adayı İbrahim güler ile Hatay Valiliğini ziyaret etti.

Vali Rahmi Doğan, protokol üyeleri ve milli sporcular tarafından karşılanan Kasapoğlu, valilik şeref defterini imzaladı.Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, medeniyetlerin başkenti, hoşgörünün, misafirperverliğin, kardeşliğin sembol şehri Hatay’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.Hatay’ın hem kendi bakanlıklarının hem de hükümetin gündeminde olan bir şehir olduğunu aktaran Kasapoğlu, şöyle devam etti:”Gerek valimizle gerek milletvekillerimizle, gençlik sorunları, organizasyonlar ve projelerimizle ilgili hep tartışıyoruz. Bugün de bu çalışmalarımızı hem yerinde görmek hem de Hatay halkımızla kucaklaşmak adına buradayız. 2002 öncesiyle 2002 sonrasını karşılaştırdığımızda hükümetimiz spor ve gençlik başta olmak üzere pek çok alanda devrim niteliğinde faaliyetler gerçekleştirdi. İnşallah bundan sonraki süreçte de bakanlığımız adına konuşmak gerekirse hem gençliğimiz hem de spor yatırımlarıyla ilgili faaliyetlerimizi çok daha yukarılara taşıma gayreti ve kararlılığı içerisindeyiz.”Hatay’ın spor geçmişi ve spor noktasındaki potansiyelinin ülkenin sportif anlamdaki başarısı için önemli olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, önümüzdeki dönemde Hatay’dan uluslararası madalyalar kazanmış sporcuların yetişmesi adına kente çok daha büyük yatırımları gerçekleştirme düşünceleri olduğunu dile getirdi.-“Müjdelerimiz olacak”Kasapoğlu, kentteki çalışmaları yerinde görmek ve istişareler de bulunmak üzere Hatay’da olduklarını belirterek şunları kaydetti:”Bakanlığımızın sporun tabana yayılmasıyla ilgili projeleri var. Başta yüzme ve atletizm olmak üzere, bu yatırımları özellikle konuşacağız. ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında Hatay’ımıza yeni yüzme havuzları kazandıracağız. Bugün bunun müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Buna benzer, spor alanında çok müjdelerimiz olacak. Yine üniversite öğrencilerimiz başta olmak üzere gençleri daha donanımlı yetiştirmek adına hem yurtlarımız hem gençlik merkezlerimizle ilgili çok güzel çalışmalarımız olacak. Sporun her daim gündemde olması için 7/24 365 spor projesi başlattık. Bu projelerin bir parçası olarak Hatay’daki tesislerimizi gece-gündüz halkın hizmetine sunduk. Bunu yerinde sizlerle birlikte göreceğiz.”Kasapoğlu, ziyaret sonunda, Hatay Büyükşehir Belediyesi Engelli Basketbol Takımı sporcusu Okan Berkyürek’e tekerlekli spor sandalyesi hediye etti. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, “Yeteri kadar yurtlarımız olmadığı için gençlerimiz bazı şebekelerin ağına düşüyordu. Hamdolsun yurt kapasitemizi 190 binli rakamlardan 700 binli rakamlara kavuşturduk. Bu noktada 700 bine yakın gencimizi yurtlarımızda otel konforu ile misafir ediyoruz” dedi.

 Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Hatay İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı açıklamada, kültürden sanata, sağlıktan spora kadar, ülkenin dünyada çok önemli bir yere geldiğini ifade etti. Gençlik kamplarında milli manevi değerler açısından değişik aktiviteler gerçekleştireceklerini ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Yeni kampları ve mevcut kampların modern hale getirilmesi müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunun yanında yurtlarımız vardı maalesef. Yeteri kadar yurtlarımız olmadığı için gençlerimiz bazı şebekelerin ağına düşüyordu. Hamdolsun yurt kapasitemizi 190 binli rakamlardan 700 binli rakamlara kavuşturduk. Bu noktada 700 bine yakın gencimizi yurtlarımızda otel konforu ile misafir ediyoruz. Gençlerimiz artık biz üniversiteyi gittiğimiz okulda okurken kaldığımız yurtta da ikinci bir üniversiteyi okuyoruz diyorlar. Hakikaten yurtlarımız sıcak bir yuva olarak evlerini aratmıyor. Bu noktada gururluyuz, sevinçliyiz” dedi. “Gençlerimiz sadece Türkiye’nin umudu değil, dünyanın umudu” diyen Bakan Kasapoğlu, “O yüzden gençlerimizi her alanda desteklemenin inancı ve kararlılığı içerisinde olduğumuz için burslarla kredilerle sizleri destekliyoruz. 45 lira olan burs miktarı şu an 500 lira. On mislinden fazla. Bu devrim değil de nedir? Yüksek lisans da doktora da verdiğimiz bursları, kredileri on katından daha fazla arttırdık. Elbette Cumhurbaşkanımız bu konuda çok kararlı durdu bizde onun talimatı ile sizlere bu imkanları sağlamakta vesile olduk. Amacımız daha güçlü bir Türkiye, daha güçlü bir gençlik ve mazlumların en anlamlı umudu olan bir ülke. 2002 yılından önce bin 500 adet spor tesisi vardı Türkiye’de. Şu an 5 bine yakın tesis var. Dünyanın en yeni, en modern tesisleri bizde” diye konuştu. 2002’deki sloganlarında “Yakın ışıkları tüm Türkiye aydınlansın” dediklerini ve o aydınlıkla bugünlere geldiklerini ifade eden Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti: 
“Şimdi 31 Mart’ta yeni bir viraj var önümüzde. İnşallah bu virajı el birliğiyle yine omuz omuza dönmek durumundayız. Biz yerel yönetimle merkezi yönetimin birlikte çalışmasını arzu ediyoruz. Çok önemli bir model olarak görüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada büyük şehirlerimizle, ilçelerimizle teşkilatımızla el ele gönül gölüne vererek insanımızı daha müreffeh kılmak adına çalışmaya çağırıyoruz bizde var olduğumuzu ifade ediyoruz.” 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.