Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

ÇALIŞMALARI PİLAV GÜNÜNDE GÖRÜCÜYE ÇIKARDILAR

Reklam
ÇALIŞMALARI PİLAV GÜNÜNDE GÖRÜCÜYE ÇIKARDILAR

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idaresince bu yıl ikincisi düzenlenen Pilav Günü ve Kariyer Buluşması etkinliğinde okulun atölyelerinde yapılan çalışmalar görücüye çıkarıldı.İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi II. Pilav Günü ve Kariyer Buluşması etkinliğine AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Belen Belediye Başkanı okulun eski mezunlarından Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ve davetliler katıldı. İskenderun Halk Eğitim Merkezi Mehter Takımı gösterisinin ardından öğrencilerin atölyelerde ürettiği ürünlerin yer aldığı stantlar konuklar tarafından ziyaret edilerek, çeşitli etkinlikler gün boyu devam etti.

KATILIMCILARA BİLGİ VERİLDİ

Okul Bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte okulun ahşap, metal, makine elektronik atölyelerinde öğrencilerin yıl boyu yaptığı çeşitli çalışmalar da kurulan stantlarda sergilenirken, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, alan öğretmenleri ve öğrencileri tarafından bilgiler verildi. Pandemiden sonra ikincisini gerçekleştirdikleri Pilav Günü ve Kariyer Buluşması etkinliğine katılımlarından dolayı herkese teşekkür eden İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, okulun tarihçesinden ve yapılan birçok güzel çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

ESKİ MEZUN BAŞKAN İBRAHİM GÜL DE KATILIM GÖSTERDİ

Eski mezunlardan Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ise, etkinlik için geldiği okulda baktığı her noktada okul yıllarını hatırladığını belirtti. İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı’da, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin önemine değinerek, eskiden bu okula girmek için çok çalışmak gerektiğini ifade etti ve gerçekten güzel çalışmalar yapıldığını bu okullarının önemli olduğunu vurguladı. AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel de, hükümet olarak meslek liselerine verdikleri önemi vurguladı. Etkinlikte ayrıca okul öğretmenleri ve öğrencileri tarafından ‘İki Büyük Üstad Okulumuzda Buluştu’ Aşık Veysel ve Neşet Ertaş türkülerinden oluşan müzik ziyafeti sunuldu. Türkiye Kızılay İskenderun Şubesi tarafından pilav ve kavurma ikramının yanı sıra, kan bağışı stantları açılarak kan bağışçıları kan bağışında bulunarak cana can oldular.Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.