Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

ÇİNÇİN, KAPSAMLI BİR VERGİ AFFI YAPILMALI

Reklam
ÇİNÇİN, KAPSAMLI BİR VERGİ AFFI YAPILMALI

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Koronavirüs süreci içerisinde çok sayılı işletmenin gerilediğini ve zarara uğradığını belirterek devletin acilen kapsamlı bir vergi affı getirmesi gerektiğini ve kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması gerektiğini ifade etti. Bu konudaki taleplerini Türkiye odalar ve borsalar birliği ile Maliye Bakanı Berat Albayrak’la ilettiklerini belirten Çinçin yaptığı yazılı açıklamada;

Bölgesel ve küresel  sorunların getirmiş olduğu ekonomik ve sosyal problemler ile uğraştığımız bir dönemde dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan bir salgın ile karşı karşıya kaldık. Covid-19 salgını küçük, büyük demeden tüm işletmelerimize maddi anlamda büyük zararlar vermiştir. Salgın ile mücadele kapsamında devletimizin açıklamış olduğu ekonomik paketler piyasaya pozitif yönde katkı sağladıysa da, salgın sürecinin uzaması işletmelerimizi olumsuz yönde etkilemiştir’’ dedi.

KAMU ALACAKLARININ ACİL OLARAK YAPILANDIRILMASIDIR


 Salgın sürecinde işletmelerimizin yaşamış olduğu en büyük sıkıntı “Finans”a ulaşım gelmektedir diyen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin’’ Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak Devletimizden “Acil Olarak Beklentimiz” Kapsamlı Bir Vergi Affı, Kamu Alacaklarının acil olarak yapılandırılmasıdır.  Konuyla ile ilgili olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ile T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Berat Albayrak’a ekte sizlerle paylaşmış olduğumuz yazıları yazarak taleplerimizi ilettik. Konuyu bölge Milletvekillerimiz ile en kısa sürede paylaşarak talebimizin Türkiye Büyük Millet Meclisine taşınması için yardımlarını talep edeceğiz. Dedi.

Haber: Ferit LİF

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.