Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

CUMHUR İTTİFAKI İBRAHİM GÜLER İLE DESTAN YAZACAK

CUMHUR İTTİFAKI İBRAHİM GÜLER İLE DESTAN YAZACAK

Reklam
CUMHUR İTTİFAKI İBRAHİM GÜLER İLE DESTAN YAZACAK

Hatay’da Büyükşehir Belediyesi ile 15 ilçenin tamamında belediye başkanlıklarını kazanacaklarını belirten Kurtulmuş, “Cumhur İttifakı ile birlikte yolumuza devam edeceğiz ve büyük bir destan yazmış olacağız.” diye konuştu.
“Efendim, ‘Bizi açıktan desteklemiyorlar’ iyi de ‘CHP’nin adayının olduğu yerde ben aday koymuyorum’ demek ne demek? Artık örtü falan kalmamıştır. Örtülü bir ittifak değil karşımızda açık bir ittifak vardır, birbirine benzemeyen çok sayıda parti bir araya gelmiştir.” dedi.


SEÇİM SAHADA KAZANILIR
AK Parti’nin güçlü bir siyasi hareket olduğunun altını çizen Kurtulmuş, şöyle devam etti:
“AK Parti’nin lideri Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı nice badireler aşarak gelmiş kuvvetli bir siyasi aktördür. AK Parti’nin lideri Tayyip Erdoğan, sadece Türkiye’de değil, bütün mazlum milletlerin, bütün coğrafyamızdaki mağdur ve mazlum insanların gözünün içine baktığı bir liderdir, yani bir dünya lideridir. AK Parti’nin tecrübesi 24 Haziran seçimlerindeMHP ile yapılan ittifakla birlikte seçim sonuçlarına da yansımış ve çok güzel sonuçlar elde edilmiştir. Ama bizim siyasi geleneğimiz, bizim siyasi tecrübemiz bize şunu söylüyor, ‘Her seçim sahada kazanılır, her seçim gayretli teşkilat çalışmalarıyla, sandık başına kadar inen çalışmalarla, adaylarımızla, milletvekillerimizle, il ve ilçe başkanlarımızla, bütün kadrolarımızla, bütün gönüldaşlarımızla beraber gücümüzü sonuna kadar mücadele ederek kazanılır.’ “
“Millet sandıklarda size boyunuzun ölçüsünü 31 Mart seçimlerinde gösterecek” “Diyorlar ki yerel seçim, belediye başkanı seçeceğiz nihayetinde” diye sözlerini sürdüren Kurtulmuş, şöyle devam etti:
“Doğru, ama siz de terörle arasına bir mesafe koyamayan, terör örgütünün gölgesinde siyaset yapan siyasi partiyle niye aranıza mesafe koyamıyorsunuz? Siz niye, yani bu millet PKK ile PYD ile bu kadar savaşacak, şehit verecek, siz onların partisiyle mesafe koymayacaksınız. Efendim, ‘bizi açıktan desteklemiyorlar’ iyi de ‘Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olduğu yerde ben aday koymuyorum’ demek ne demek? Artık örtü falan kalmamıştır. Örtülü bir ittifak değil karşımızda açık bir ittifak vardır, birbirine benzemeyen çok sayıda parti bir araya gelmiştir. Niçin bir araya geldiniz? Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin. İster öyle gitsin, ister geziyle gitsin, ister FETÖ ile gitsin, ister darbeyle gitsin. Hiç boşuna heveslenmeyin, bu millet sandıklarda size boyunuzun ölçüsünü 31 Mart seçimlerinde gösterecek ve yoluna devam edecek. HBB BAŞKAN ADAYI İBRAHİM GÜLER: HATAY’IN KAYBEDECEK VAKTİ YOK
Hatay’ı layık olduğu yere getirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak karış karış gezen, çalmadık kapı girilmedik gönül bırakmayan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler de partisinin mahalle başkanlarına seslenerek; ‘Mahalle başkanlarımız, partimizde mihenk taşı konumundadır. Dolayısıyla mahalle başkanları olmadan Partimizde ve Hatay’da hiçbir işi hakkıyla başarmak, hiçbir değişimi hayata geçirmek mümkün değildir.
Hatay’ın makus talihini değiştirmeyi bir vazife olarak görülmesi gerektiğini belirten Güler;
‘Belediyecilik hizmetleri hakkıyla yapılmadığında, merkezi kalkınma hamlesiyle yerel kalkınma hamlesi birlikte gerçekleşmediğinde Hatay’ımız özlediği şahlanışı gerçekleştiremez. O yüzden “Hizmet için, kalkınma için milat 31 Mart diyoruz.’Hatay’ın kaybedecek yılı, ayı geçtik, tek bir günü yoktur. Hatay’ımız hantallıktan, şahsi hedeflerden ve iş bilmezlikten çok zaman kaybetti. Şimdi bir derlenme, toparlanma, büyüme ve bunu daha büyük reformlarla taçlandırma zamanıdır.
Mahalle başkanlarımızı, Hatay’da başlatacağımız Yerel Kalkınma sürecinin merkezinde görüyoruz. İnşallah 31 Mart’tan sonra elbirliğiyle tüm sorunların ve meselelerin de üstesinden gelecek, Hatay’ı hak ettiği yere taşıyacağız.
HATAY GİBİ KIYMETLİ BİR MÜCEVHERE SAHİP OLMANIN BİR BEDELİ VAR
Hatay’ın nadide güzelliklerin çoğunu bağrında toplayan bir şehir olduğunu belirten Güler; ‘Her ilçemiz, her mahallemiz, her noktamız bir başka güzelliğe sahip. Binlerce yıldır herkesin sahip olmak için can attığı, can verdiği bir coğrafyada yaşıyoruz. Tabii böyle kıymetli bir mücevhere sahip olmanın bir bedeli var. Biz bu bedeli ecdadımızın ayak bastığı ilk günden beri hep ödedik, ödüyoruz.
Bugün de milletimizin birliği ve beraberliği için hep birlikte çalışıyor, bu vatan için mücadeleler veriyoruz. Hataylı olmak demek, umudu ve bereketi bekleyen binlerce kardeşimizi aynı yürekte buluşturmak demektir.’
KARŞIMIZDAKİ MESELENİN BÜYÜKLÜĞÜ DEĞİL YÜREĞİMİZİN BÜYÜKLÜĞÜ ÖNEMLİ
Partililerin büyük sevgi ve ilgi gösterdiği Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler sözlerini şöyle noktaladı: ‘Ülkemizin içinden geçtiği kritik süreçte herkesin siyaset ve partiler üstü hareket etmesi, milli bir duruş sergilemesi gerekiyor. Türkiye böylesine büyük badirelerle karşı kaşıya iken yanımızda yer alan, Cumhur İttifak’ının mensupları Milliyetçi Hareketçi Partisi ve tüm teşkilatına bizlerin yanında yer aldığı için teşekkür ediyorum. Ve bir şekilde diğer siyasi partilere gönlünü vermiş ama ‘’Vatan Eksenli’’ duruşlarıyla bizlerden de desteğini esirgemeyen tüm hemşerilerime de teşekkür ediyorum.
Karşımızdaki meselelerin büyüklüğüne değil, kendi yüreğimizin büyüklüğüne, karşımızdakilerin gücüne değil kendi gücümüzün büyüklüğüne bakarak 31 Mart’a doğru kararlılıkla ilerliyoruz. ‘ M.MUSTAFA ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.