DEFNE DEVLET HASTANESİ’NDE DİYALİZ ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ
![DEFNE DEVLET HASTANESİ’NDE DİYALİZ ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ](https://mesalegazetesi.com/wp-content/uploads/2024/04/b025705f-cabf-40e3-9280-7b59a9ca.jpg)
Hatay’ın Defne ilçesinde deprem felaketinin ardından 60. günde açılan Defne Devlet Hastanesi’nde diyaliz ünitesi hizmete girdi.
![](https://mesalegazetesi.com/wp-content/uploads/2024/04/d970f54e-e863-4e02-86bc-c06db0ad-1.jpg)
İl Sağlık Müdürlüğü Defne Devlet Hastanesinde; Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan 9 yatak/cihaz kapasiteli Diyaliz Ünitesi hizmete açıldığını ve hasta kabulüne başlanıldığını açıkladı. İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Günde 3 seans olarak hizmet verecek ünitemizde aynı zamanda, Acil Diyaliz ihtiyacı gelişen hastalarımız için 7/24 hizmet verecek 2 adet cihaz bulunmaktadır. Hemodiyaliz Ünitemizde; 1 Dahiliye Uzmanı, 3 Hemşire ve 1 Tekniker sağlık çalışanımız görev almaktadır” denildi.Haber Merkezi
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI
BİR YORUM YAZ