DENEYAP TÜRKİYE BAŞVURULARI BAŞLIYOR

DENEYAP TÜRKİYE BAŞVURULARI BAŞLIYOR

Gelişen ve yenilenen Dünya’da teknolojinin gelişmesiyle birlikte gençlere ışık olacak proje ile öğrenirken eğlenebilecekleri Deneyap Türkiye başvuruları başlıyor.

Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programı kapsamında 81 ildeki 139 Deneyap Teknoloji Atölyesi Geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirmek için bir fırsat kapısı olarak öne çıkarak gençlerin hedef ve hayallerine katkı sağlıyor. T3 Vakfının Milli Teknoloji Hamlesi destekli Atölyelerde eğitim almak isteyen gençler için e-sınav öğrenci seçme sınavı başvuruları 7 Şubat – 25 Şubat arasında İskenderun ve çevre ilçelerinde öğrenim gören 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencileri e-sınava başvuru yapabilecek. Öğrenciler, e-sınav ve uygulama sınavı olmak üzere iki aşamayı başarıyla tamamladıktan sonra Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almaya hak kazanacak.

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAK

Eğitim almaya hak kazanan öğrenciler Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Yazılım Teknolojileri, Mobil Uygulama, Siber Güvenlik, Enerji Teknolojileri, Havacılık ve Uzay Teknolojileri, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi, Yapay Zekâ ve İleri Robotik alanlarında 24 ay derinlemesine eğitim alacak ve ilgili eğitimler sonrasında 12 ay süresince takım arkadaşları ile birlikte kendi projelerini üretecekler. Adayların elektronik ortamda yapılacak sınava ön başvurularını deneyap.org/basvuru web sitesi üzerinden 25 Şubat 2024 saat 23.59’a kadar tamamlamaları gerekiyor. Ön başvurusu onaylanan adaylara sınav salonu ve sınav saatini seçme imkânı sunulacak. Ön başvuru sürecinde sınav yeri ve seans seçimi de yapılabilecek. Ön başvurusunu tamamladıktan sonra sınav salonu ve sınav saatini seçen adayların başvuru aşaması tamamlanmış olacak.Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.