ERDOĞAN: SAVAŞ AİLESİNİN HARAM SALTANATINI BİTİRECEĞİZ

ERDOĞAN: SAVAŞ AİLESİNİN HARAM SALTANATINI BİTİRECEĞİZ

AK Parti Hatay İl Başkanı Dr. Mustafa Erdoğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Mehmet Öntürk’e mazbatanın verilmesi için İl Seçim Kuruluna başvuru yapılacağını açıkladı.

Başkan Erdoğan, ayrıca HBB yerleşkelerinden bilgi ve belgelerin kaçırıldığı, belgelerle oynandığı şeklinde duyum aldıklarını, bu konularla ilgili de suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Erdoğan açıklamasında; “31 Mart Pazar günü yapılan seçimlerde Adayımız Sayın Mehmet Öntürk’ün seçimi kazandığı kesinleşmiştir. Bunun için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Öntürk’e mazbatasının verilmesi için bugün İl Seçim Kuruluna başvurumuzu yapıyoruz. Ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesi yerleşkelerinden -daha sonra yapılacak incelemelerde ortaya çıkacak suçların delillerini karartmak için- bazı eşyaların, evrakların, dosyaların, bilgisayarların çalındığı, nakledildiği, içerikleriyle oynandığına ilişkin tarafımıza ulaşan bilgi, belge, fotoğraf vb dokümanları da içeren suç duyurumuzu bugün Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına yapıyoruz. Genel başkanları ve adayları başta olmak üzere kaybettikleri seçimi hazmedemeyenlerin, kamuoyunu ve adli makamları yalan yanlış basın açıklamaları ve itirazlarla oyalayıp, asıl amaçlarının belediyede yıllardır süren hırsızlıkların, usulsüzlüklerin ve yolsuzlukların üzerini örtmek için zaman kazanmak olduğu ortaya çıkmıştır. Hemşerilerimiz müsterih olsunlar. Tek bir kuruş hırsızlığa ve yolsuzluğa müsaade etmeyeceğiz. Belediyede kurulu görgüsüz ve hunhar aile/kardeş/eş saltanatını bitireceğiz.

SANDIKTAN ÇIKAN İRADENİN ÇALINMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde hizmete başladığımız gün ilk yapacağımız iş, belediyenin ve bağlı iştiraklerinin tüm iş ve işlemlerinin en detaylı şekilde Sayıştay denetimini talep etmek, tespit edilen her kuruş yolsuzluğun da adli makamlar önünde hesabını sormak olacaktır. Hemşerilerimiz koparılan yaygaraların sebeplerini çok iyi bilmektedirler. İl başkanları “adayları kazanamazsa istifa edeceğini” söylediğini kamuoyuna unutturmak için, bazı Milletvekilleri de seçimi kaybeden belediye başkanıyla ikili ilişkileri dolayısıyla mecbur oldukları için diyet ödemektedirler. Ne yaparlarsa yapsınlar kazanan tüm Hatay halkıdır, kazanan demokrasidir, kazanan Mehmet Öntürk’tür. Bizlere oy veren, vermeyen tüm kardeşlerimizin hukuku bize emanettir. Kimsenin sandıktan çıkan irademizi çalmasına da belediyenin mallarını çalmasına da vaktimizi çalmasına da müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.