Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

HATAY’A ANLAMLI FİDAN BAĞIŞI

Reklam
HATAY’A ANLAMLI FİDAN BAĞIŞI

Hatay’da meydana gelen yangında yok olan ormanların yeşillendirilmesi ve doğaya yeniden kazandırılması için Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı iş birliğiyle ‘Bir Fidan, Bin Nefes’ projesini başlatan İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, Öğretmenler Günü’ne özel öğretmenler adına fidan bağışında bulundu.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı (OGEM-VAK) iş birliğiyle Hatay’da meydana gelen yangından sonra başlattığı ‘Bir Fidan, Bin Nefes’ projesine 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenler adına fidan bağışladı.

“DOĞAYA NEFES OLDUK”

Konuya ilişkin açıklama yapan İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, “Bir fidan, doğa için bin nefes demektir. Geleceğimize değer katan ve çocuklarımızı özenle, sevgiyle yetiştiren her bir öğretmenimiz için, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Hatay’a fidan bağışında bulunarak doğaya nefes olduk. Kendisini toplumsal gelişim için adamış değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

“BİR FİDAN, BİN NEFES”

Öğrencilerinin, ‘Bir Fidan, Bin Nefes’ projesiyle bu kış doğayı giydirdiğini ifade eden Özeren, “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde; fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştiren, yazdığımız ilk harfleri, okuduğumuz ilk satırları, her zaman iyinin ve doğrunun yanında yer almayı, hatalarımızdan ders almayı, saygılı olmayı ve doğa sevgisini öğreten, güzel memleketimizin her köşesinde fedakarca görev yapan öğretmenlerimiz için, doğaya nefes olduk” diye konuştu.

Haber: Ferit LİF

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.