HATAY’IN VE AK DAVANIN SÖZCÜSÜ AV. ABDULKADİR ÖZEL

HATAY’IN VE AK DAVANIN SÖZCÜSÜ AV. ABDULKADİR ÖZEL

AK Parti’nin tüm kademelerine emek vererek Hatay Milletvekilliği görevine kadar yükselen Hatay’ın üst akıllarından Av. Abdulkadir Özel, Hatay’ı ve Türkiye’yi ilgilendiren tüm konulara getirdiği uzman görüşleri ile kamuoyunun takdirini kazandı.

İkinci dönem milletvekilliği yaptığı Hatay’ın 15 ilçesinde gerçekleştirdiği çalışmalar ile taraflı tarafsız tüm vatandaşların takdirini kazanan Özel, yeni dönemde de özellikle AK Parti Hatay teşkilatının görünen yüzü olmayı başardı. AK Parti davasına verdiği katkı ile gençlik yıllarından bu yana tanınan Özel, milletvekili olarak bayrak taşıyan isimlerden biri olmayı başardı.

SON AÇIKLAMALARIYLA TÜRKİYE’DE GÜNDEM OLDU

Milletvekili Özel, gündemdeki konuları değerlendirmek üzere katıldığı programda yaptığı açıklamalar ile beğeni topladı. AK Parti’nin suç çetelerine, zehir tacirlerine, devletin kılcal damarlarına sızmaya çalışan çetelere karşı yıllarca mücadeleleriyle tanınan bir parti ve iktidar olduğunun altını kalın çizgilerle çizen Özel açıklamasının devamında; “Ayhan Bora Kaplan isimli şahıs suç örgütü kurmak ve yönetmek suçundan tutuklandı, iddianame hazırlandı ve soruşturma devam ediyor.

Bu tür olayların magazinel açıdan dilin şehvetine vuran çok ayartıcı tarafları var. Konuşmayı seviyoruz bu tür şeyleri ama hakikat bu değil. Israrla AK Parti’nin eski ve yeni bakanları arasında bir çatışma görüntüsü yaratmaya çalışıyorlar. Böyle bir şey yok. Eylül 2014’te IŞİD, Kobani diye tanımlanan yere girdiğinde 6 Ekim’de bir çağrıda bulundular. IŞİD, Kobani içinde ilerleyince kara unsurlarının Kobani’ye geçişiyle ilgili Türkiye’den koridor istendi. Devletimiz bunlara olumlu yaklaşmasına rağmen 6 Ekim’de direniş çağrısında bulundular ve bunu bir parti meclisi kararıyla yaptılar ve bu çağrının sebep olduğu bilançoda 37 kişi yaşamını yitirdi yani bir siyasi rehine davasından bahsetmiyoruz. Barışçı bir gösteri değildi, yapılan çağrı sokak çağrısıydı.

ŞÜPHECİ YAKLAŞIMIN SON BULMASI GEREKİYOR

Demirtaş’ın yargılandığı davalar sadece Kobani davası değil. Bu davaların siyasi olduğunu iddia edemeyiz, sonuçları itibariyle de siyasi olmadıkları da ortada. Hazırlanan iddianameleri okuduğumuzda ortaya çıkan tabloyu hukuki dilde anlattım. Bu olaylara bulaşan birisinin seçilip milletvekili olması doğal ama Kobani davası üzerinden konuşacaksak tablo bu. Hükümetimize dair öteden beri sürdürülen şüpheci yaklaşımın son bulması gerektiğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanımız ne içeri kimin gireceğine karar veriyor ne kimin çıkacağına karar veriyor. Meselenin siyasi tarafıyla kriminal tarafının ayrılması lazım. Sayın Cumhurbaşkanı’mız ne içeri kimin gireceğine karar veriyor ne kimin çıkacağına karar veriyor. Meselenin siyasi tarafıyla kriminal tarafının ayrılması lazım” ifadelerini kullandı.

HATAYLILAR MİLLETVEKİLİ ÖZEL’DEN ÇOK MEMNUN

Milletvekili olarak görev yaptığı depremle yıkılan Hatay’ın yeniden ayağa kalkması adına bakanlıkların kapılarını sürekli aşındıran Milletvekili Özel, Hatay’a kazandırılan projelerde söz sahibi isimlerin başında geliyor. Altyapıdan üstyapıya, konuttan işyerlerine, yoldan sosyal desteklere değin kendisine vatandaşlar tarafından iletilen tüm isteklere yetişen Milletvekili Özel’in ofisi de hiç boş kalmıyor. Kapım herkese açık diyerek tüm vatandaşları Hatay ofisine davet eden Milletvekili Özel, Hataylı hemşehrilerinden gelen her talebi baştacı ediyor. Milletvekili Özel, Hatay’ın hakları için yoğun mücadelesini aralıksız olarak sürdürüyor.Haber:Kader ŞAHUTOĞLU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.