Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

KÜRESEL ISINMA KONFERANSI DÜZENLENDİ

Reklam
KÜRESEL ISINMA KONFERANSI DÜZENLENDİ

Çevre Aktivisti Selda Asker, katıldığı konferansta, küresel ısınmanın durdurulmaması halinde dünyayı bekleyen tehlikeyi öğrencilere açıkladı.

“Dünya Çevre Günü” kapsamında Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen ‘Küresel Isınma ve İklim Değişikliklerinin Dünyaya, Hatay’a Etkileri ve Alınması Gereken Önlemler’ adlı konferans öğrenciler tarafından ilgi gördü. Medeniyetler Bahçesi Kadın Kooperatif Başkanı Karataş, konferansın açılışında, “Sizlerle birlikte çevreyle ilgili bir konferans düzenlemek istedik ve çerçevede bize yardımcı olan okul müdürü başta olmak üzere, yönetim ve siz öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi.

KÜRESEL ISINMAYI HEMEN DURDURMAMIZ LAZIM

Çevre Aktivisti Selda Asker, konuşmasında ise şunları söyledi: “Küresel ısınmayı hemen bugün durdurmamız gerekiyor. Petrol, kömür, doğalgaz, termik santraller, otomobiller, fabrikalar, tüketim, enerji ve atıklar bugün durdurmazsak eğer ormanlar, canlılar yok olacak, karbondioksit artacak, yeryüzü ısınacak, kışlar sıcak geçecek. Kısaca iklim değişecek. Bitkiler, canlı türleri yok olacak. Dünya bizlerden ve sizden yardım istiyor. Tek umudumuz sizlersiniz, ileride karar vericiler olacaksınız ve ‘Neden dünyayı bu şekilde bize bıraktınız?’ dememeniz için daha dikkatli davranmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.