Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

RESÜSİST 2022’YE YOĞUN KATILIM

Reklam
RESÜSİST 2022’YE YOĞUN KATILIM

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği , Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, ve Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İşbirliği ile 8. Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetlerinde Resüsitasyon Sempozyumu RESÜSİST Hatay 2022 düzenledi.

T.C Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç.Dr. Eray Çınar’ ın Onursal Başkanlığını üstlendiği 8.Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetlerinde Resüsitasyon Sempozyumu-Resüsist Hatay tam bir bilim şöleni havasında gerçekleştirildi. Sempozyuma Mustafa Kemal üniversitesi  Rektör Vekili ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Yusuf Önlen , Hatay İl sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Hatay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muhammed Enes Altuğ ile beraber bölgedeki sağlık çalışanları ve öğrenciler katılım sağladılar. Sempozyum, ATT DER Genel Başkanı Abdullah Baltacı, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat , Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen’in açılış konuşmalarıyla başladı.

BALTACI: SEMPOZYUM MESLEK MENSUPLARINA KATKI SAĞLAYACAK

Sempozyum açılış konuşması yapan ATTDER Genel Başkanı Abdullah Baltacı konuşmasına, meslek şehitlerini anarak başladı. Genel Başkan “Her yönüyle başarılı olması için büyük çaba sarf ettiğimiz sempozyumun ülkemiz acil sağlık sisteminin gelişimine ve meslektaşlarımızın mesleki bilgi ve donanımlarına büyük katkısı olacağına inancım sonsuzdur” dedi.

HAMBOLAT’TAN ATTDER’E TEŞEKKÜR

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa HAMBOLAT “Türkiye’nin dört bir yanından sempozyum için Hatay’a gelen sağlık çalışanlarını ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz, bu tarz bilimsel proğramlar her zaman desteklenmelidir” dedi ve başarılı organizasyon için ATTDER Yönetimine teşekkür etti.

ÖNLEN: PROGRAMIN BURADA GERÇEKLEŞMESİ MEMNUNİYET VERİCİ

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yusuf Önlen açılış konuşmasında” Resüsitasyon kılavuzlarının her 5 yılda bir güncellendiğini, o nedenle bu tarz güncel eğitimlerin son derece önemli olduğunu ifade ederek, sempozyumun Mustafa Kemal Üniversitesinde gerçekleşmesinden dolayı duyduydu memnuniyeti dile getirdi.

KONUŞMACILARA PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Sempozyumda alanında uzman konuşmacıların interaktif sunumlarının yanı sıra vaka canlandırma senaryo uygulaması da yapıldı. Ödüllü soru yarışmasında  dereceye girenlere ödülleri verilirken tüm konuşmacılara plaket ve katılımcılara belgeleri takdim edildi. Haber:Fadimee ÇAYLI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.