Meşale Gazetesi

SOSYAL HİZMETLER EN ÜCRA NOKTADA

SOSYAL HİZMETLER EN ÜCRA NOKTADA

Hatay Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Altınözü Sosyal Hizmet Merkezi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Altınözü Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ayhan Karaköse son olarak, kurumda görevli sosyal çalışmacılar Birol Sat ve Emine Işık’la birlikte ilçeye bağlı Erbaşı Mahallesi’ne giderek vatandaşları ziyaret etti. Sosyal Hizmet Merkezi heyeti, yaptığı bu ziyaretlerde vatandaşların taleplerini dinledi, not aldı. Hane ziyaretlerine ilişkin gazetemize bilgi veren Altınözü Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ayhan Karaköse, devletin, vatandaşların yanında olduğunu hissettirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Karaköse, “Altınözü Kaymakamımız Cem Gümrükçü başkanlığında, kurum olarak sürekli sahaya çıkarak vatandaşlarımızla bire bir görüşüp taleplerini dinlemeye devam ediyoruz. Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü olarak ulusal hane ziyaretlerimize aralıksız devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza, bakanlığımızın hizmetlerini götürmeye ve devletimizin her koşulda vatandaşlarımızın yanında olduğunu hissettirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

ULUSAL HANE ZİYARETİNİN AMACI HIZLI VE YERİNDE HİZMET

İhtiyaç sahibi vatandaşlara daha hızlı ve yerinde hizmet sunmak için başlatılan Ulusal Hane Ziyaretleri, düzenli veya süreli yardım programlarından faydalanan vatandaşların yanı sıra hizmetlere ulaşmakta zorlanan hanelere de gerçekleştiriliyor.Personeller hane ziyaretlerini gerçekleştirirken; Bakanlığın logosunun yer aldığı kurum kimliği ve yaka kartlarını yanlarında bulundururken; logonun yer aldığı, uygun renk ve standartlarda mont veya yelek giyiyor. Görevliler, çalıştıkları Sosyal Hizmet Merkezlerinin (SHM) iletişim bilgilerinin bulunduğu kartvizitlerle bilgilendirici el broşürlerini beraberinde taşıyor. Bu kartvizitleri hanede görüştükleri kişi ile paylaşarak kendisi ile ilgili bilgilerin güvenliğinin teyidini sağlıyor. Ayrıca, ziyaret sırasında personeller, kurum bilgilerinin ve logosunun yer aldığı giydirilmiş ulaşım araçlarını kullanıyor. Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.