TARIM CEBİMDE UYGULAMASI YAYINDA

TARIM CEBİMDE UYGULAMASI YAYINDA

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bakanlığın Kurban Bayramı için hazırlıklarına hız verdiğini belirterek, “Tarım Cebimde uygulaması ile vatandaşlarımız, satın alacakları hayvanların kontrollerini yapabiliyor. Çok kısa süre içinde hayvanın şeceresi görülebiliyor.” dedi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, “Tarım Cebimde” uygulaması, vatandaşların satın almak istedikleri kurbanlık hayvanların aşılarını ve gerekli şartları taşıyıp taşımadığını sorgulayabilmelerine imkân sağlıyor. Uygulama ile kurbanlık hayvanların küpe numaraları girilerek büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla ilgili detaylara ve aşı bilgilerine ulaşılabiliyor.
Kurbanlık Sorgulama 3 Adımda Gerçekleştiriliyor
Kurbanlık sorgulama, uygulama üzerinden 3 adımda gerçekleştirilebiliyor:
1. “Tarım Cebimde” uygulamasını cep telefonuna indirmek gerekiyor.
2. Herkese açık “hayvansal üretim” ana menüsünden “küpe sorgulama” alt menüsü seçiliyor.
3. Büyükbaş veya küçükbaş hayvan seçimi yapıldıktan sonra satın alınmak istenen hayvanın küpe numarası girilerek “sorgula” butonuna tıklanıyor.
Gelen sonuçlarda hayvanın yaşı, türü, ırkı ve aşıları hakkında tüm bilgiler görülebiliyor.
Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, vatandaşlara kurbanlık alırken kurallara uyma konusunda uyarıda bulundu. Bakanlığın Kurban Bayramı için çalışmalarını bayramın son gününe kadar hassasiyetle sürdüreceklerini belirten Yumaklı, “Bakanlığımızın ilgili tüm birimleri sahada olacak ancak bizim ekiplerimizin olmadığı noktada ‘Tarım Cebimde’ uygulaması ile vatandaşlarımız, satın alacakları hayvanların kontrollerini yapabiliyor. Çok kısa süre içinde hayvanın şeceresi görülebiliyor.” dedi. Yumaklı, vatandaşların kurbanlık alırken uygunsuzluk gördüklerinde yetkililere bildirmelerinin önemli olduğunu kaydetti. Haber Merkezi

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.