Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

STK’ LAR YEŞİL ALAN İÇİN AYAKTA

Reklam
STK’ LAR YEŞİL ALAN İÇİN AYAKTA

Antakya’daki Sivil Toplum Kuruluşları  köprübaşında bulunan Vakıf İşhanı yerinin yeşil alan olarak fonksiyonlandırılmasını talep ettiler.

Tahsin Kırık (HAMOK), Ali Celal Mursaloğlu (ANTAKYA TİCARET BORSASI), A. Kadir Teksöz (HESOB), Yusuf Kavak (HAGİAD), Gökhan Alkan (HASİAD), Tuban Öztürk (Hatay KAGİD), M. Muzaffer Okay (ANTAKYA ZİRAAT ODASI), Ali Muratoğlu (ANTAKYA OSB), Hikmet Çinçin (ANTAKYA TSO) imzası ile ortak bir basın açıklaması gerçekleşti-rildi.Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde bugün yapılan Basın açıklamasında, Vakıf işhanın yerinin yeşil alan olmasını istediler.

Sivil toplum Kuruluşları adına Basın açıklamasını okuyan ev sahibi konumundaki Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, yetkililere şöyle seslendi.

“Sevgili hemşerilerim, Değerli Hatay Halkı;

Bir şehrin yaşanılabilir olmasının temel prensiplerinden biri de, sahip olduğu yeşil alanlarının niteliğidir. Metropollerin ve turistik illerin tamamında insanların huzurlu ve mutlu zaman harcadıkları parklara rastlarız.

Şehrin sahip olduğu bu tür alanların kıymeti, salgın hastalık döneminde bir kez daha önem kazanmıştır.Antakya şehir merkezi; yeşil alan konusunda ne yazık ki istenilen noktada değildir. Havadan bakıldığında tek yeşil sahamızın Antakya Atatürk Parkı ve Mezarlık bölgesi olduğunu üzülerek görmekteyiz.Köprübaşı’nda mevcut ve hali hazırda yıkılmış bulunan Mehmet Şah Vakfı arsasının Antakya merkezine yeşil alan olarak kazandırılması konusunda tüm atanmış ve seçilmişler mutabıktır. Hatay halkı da bunu aynı şekilde arzu etmektedir.Şuna inanıyoruz ki bu alanın ilimize kazandırılması ekonomik ve sosyal bakımdan tarihi bir sorumluluktur.Biz Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluş’ları olarak bu konuda yetkili mercilere maddi manevi tam destek vermeye hazırız. Sürecin önündeki bürokratik engeller süratle kaldırılmalıdır. Aksi durumda yarın çok geç kalınmış olacaktır.

Hatay halkı ve şehrimizin tüm Meslek Odaları ile STK’ları olarak bu bölgenin yeşil alan olacak şekilde fonksiyonlandırılmasını talep ediyoruz. Bu tarihi sorumluluk için tüm tarafları somut adım atmaya ve daha fazla çaba göstermeye davet ediyoruz.Gelecek nesillere oksijeni bol ve sağlıklı ortamlar aktarmak adına öncelikle Devletimizin temsilcisi  Valimize, TBMM’de grubu bulunan siyasi parti temsilcilerine, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Vakıflar Bölge Müdürlüğüne açık çağrımızdır. Sesimize kulak verin.” Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.