Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

TÜRKİYE’NİN VE DÜNYANIN İLKLERİNİ GERÇEKLEŞTİREN MUSTAFA H. CEDETAŞ ANTAKYA DEFNE ROTARY KULÜBÜ’NÜN KONUĞU OLDU

Antakya Defne Rotary Kulübü Başkanı Volkan Ekmekçi öncülüğünde yapılan toplantıların bu haftaki konuğu, Türkiye’de ve dünyada bazı ilkleri gerçekleştiren Antakyalı Elektrik ve Elektronik Mühendisi Mustafa H. Cedetaş oldu.

Reklam
TÜRKİYE’NİN VE DÜNYANIN İLKLERİNİ GERÇEKLEŞTİREN MUSTAFA  H. CEDETAŞ ANTAKYA DEFNE ROTARY KULÜBÜ’NÜN KONUĞU OLDU

Antakya Defne Rotary Kulübü Başkanı Volkan Ekmekçi öncülüğünde yapılan toplantıların bu haftaki konuğu, Türkiye’de ve dünyada bazı ilkleri gerçekleştiren Antakyalı Elektrik ve Elektronik Mühendisi Mustafa H. Cedetaş oldu.
Kulüp Başkanı Volkan Ekmekçi’nin açılış konuşmasından sonra söz alan Cedetaş;
“ Cedetaş Elektronik A.Ş olarak ürettiğimiz ICE Akıllı Ev & Ofis Sistemleri; 2014’den beri Türkiye’nin ilk ve tek %100 yerli kablosuz akıllı ev sistemi üreticisi olup, 2016’dan beri Türkiye’nin 3. Kablolu akıllı ev sistemi üreticisidir. Ayrıca Akıllı Ev & Ofis Sistemleri üzerine Enerjisa resmi iş ortağı konumunda olan bir firmadır. Enerjisa ile Akıllı Ev Sistemleri ve Yeni Nesil Güvenlik Sistemleri üzerine 2016’da iş ortaklığı imzalayarak ortak projeler geliştirdik. Enerjisa ile bulup geliştirdiğimiz, dünyada eşi olmayan görüntülü güvenlik sistemi üzerine “Faydalı Model Statüsü” aldık. Detayını henüz veremeyeceğim bu ürün sayesinde Sabancı Holding ile dünyada çok büyük ses getirmeyi hedeflemekteyiz. Geçtiğimiz yıl Enerji Bakanı olarak görevini sürdürmekte olan Berat Albayrak’ın açılışını yaptığı 7. Enerji Zirvesi’ne ICE olarak Enerjisa ile beraber katılıp ortak stant açtık. Enerjisa Ceo’su Kıvanç Zaimler; bakanlık heyetine ICE ürünlerini bizzat tanıttı. Bizim için çok gurur verici bir tabloydu.
Pazar payı 1 milyar TL olan Akıllı Ev & Ofis Sistemi piyasasında sadece biz hem kablolu hem kablosuz olarak hizmet veriyoruz. 2019’da 20 milyon TL, 2020’de 65 milyon TL’lık ciro hedefledik. ICE Akıllı Ev Sistemleri olarak hedefimiz; %100 yerlilikle ithalata son vermek, ihracat ile ülkemize dövizi kazandırmaktır. Dünyadaki ev, ofis ya da binanın 1/10000 ‘ine ulaşmamız demek; ülkemize bilişim sektöründe tüm ihracat kalemleri kadar dövizi getirmektir.2023 ihracat hedefimiz 60 milyon dolardır. Devletle beraber yürüyebileceğimiz bir sektördeyiz ve umuyorum ki, 2023’te ülkemizin ilk on ihracat ürünü arasında Akıllı Ev& Ofis sistemleri de yer alacak. Bu arada Dünyadaki ilk akıllı yatak üreticisi olarak geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen uluslararası bir fuarda yerimizi aldık. Ünlü bir yatak üreticisi firmayla anlaşmak üzereyiz.
Antakya Şehir Kulübü’nde düzenlenen toplantıya katılan konuklar, ilgiyle izlemiş oldukları sunum sonrasında Cedetaş’a sorular sordular. Mustafa H. Cedetaş’a bir teşekkür belgesi takdim eden Kulüp Başkanı Volkan Ekmekçi;
” İlerleyen teknolojinin gerisinde kalmamak, teknolojiye uyum sağlamak gerekiyor. Sektörde ilkleri başarmış, ülke ekonomisine katkıda bulunan genç bir girişimci olarak hedefine doğru emin adımlarla ilerleyen hemşerimiz Sn. Mustafa H. Cedetaş’a başarılar dilerim”dedi.
HABER MERKEZİ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.