Meşale Gazetesi

UYUŞTURUCU KONUSUNDA HİÇBİR RESMİ BİLGİYE ULAŞILAMIYOR

UYUŞTURUCU KONUSUNDA HİÇBİR RESMİ BİLGİYE ULAŞILAMIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle sorduğu soru önergesinde, Türkiye’de uyuşturucu konusunda hiçbir resmi bilgiye ulaşılmadığını söyledi.Tokdemir önergesinde şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’de tahmini rakamlarla 1,5 milyonun üzerinde uyuşturucu bağımlısı var. Ancak bu alanda devletin tek resmi kurumu olan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM), uyuşturucu kullanımına, bağımlılık oranlarına ve uyuşturucuya bağlı ölüm rakamlarına ilişkin veri, istatistik ve güncel çalışmalarını yayımlamayı bu yıl itibarıyla durdurdu. Dolayısıyla, şu anda Türkiye’de uyuşturucu konusunda hiçbir resmi bilgiye ulaşılamıyor.”

HATAY’DA YAPILAN UYUŞTURUCU OPERASYONU SAYISI KAÇTIR?

“Öte yandan, son verilere göre, AKP döneminde tedavi merkezlerine müracaat eden hasta sayılarındaki yüzde 700, madde bağlantılı toplum ölüm sayılarında da yüzde 2250 oranında artış görüldü. Son yıllarda ise bu rakamların katlanarak arttığı tahmin ediliyor.

Bu bağlamda;

Hatay Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde gerçekleştirilen kaçakçılık faaliyetleri tespit operasyonlarında 2019’dan günümüze kadar kaç litre kaçak alkol ve kaçak sigara yakalanmıştır?

Hatay ilinde 2019’dan günümüze kaç uyuşturucu ihbarı yapılmıştır?

Hatay il genelinde hangi tür uyuşturucu maddeler yakalanmıştır?

Son 5 yıl içerisinde Hatay il genelinde yapılan uyuşturucu ihbarı sayısı kaçtır?

Son 5 yıl içerisinde Hatay il genelinde uyuşturucuya yönelik olarak yapılan operasyon sayısı kaçtır? Ne kadar uyuşturucu yakalanmıştır?

Hatay il genelinde uyuşturucu veya madde bağımlılığında hayatını kaybeden kişi sayısı kaçtır?” dedi. Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.