Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

BAŞKAN GÜL, TARİHİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Reklam
BAŞKAN GÜL, TARİHİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, ilçede tarihi öneme sahip olan Gazi Abdurrahmanpaşa Türbesi’nin bakım ve onarım çalışmalarını denetledi.

Başkan Gül, denetim esnasında yaptığı açıklamada, “Bu türbe Belen’in manevi iklimi açısından çok önemli. Biz de bu türbe ve alanını düzenleyerek geçmişimize ve tarihimize sahip çıkıyoruz” dedi. 

Belen’in her dönem önemini koruyan, tarihi değerleriyle yeniden ayağa kaldırmak için projeler geliştirdiklerini açıklayan Belediye Başkanı İbrahim Gül, ilçelerinin her inanca beşiklik etmiş, yapılara sahip olduğunu söyledi. Kanuni Sultan Süleyman’ın güney seferlerinde de Belen’in önemli bir konaklama alanı olarak kullanıldığı, kervansaraylar inşa edildiğini bugüne kalmış ecdat mirasını yeniden ayağa kaldırmak istediklerini ve bu konuda projeler geliştirdiklerini ifade eden Başkan Gül, “Belen havası, suyu, yaylasıyla tam bir turizm alanı. Biz buna geçmişten günümüze gelen miras yapıları da turizme kazandırmak istiyoruz. Buraları turizmin hizmetine açacağız” dedi. 

BÖLGEYİ TURİZME KAZANDIRACAĞIZ

Belen’in her dönem önemini koruyan, tarihi değerleriyle yeniden ayağa kaldırmak için projeler geliştirdiklerini açıklayan Belediye Başkanı İbrahim Gül, ilçelerinin her inanca beşiklik etmiş, yapılara sahip olduğunu söyledi. Kanuni Sultan Süleyman’ın güney seferlerinde de Belen’in önemli bir konaklama alanı olarak kullanıldığı, kervansaraylar inşa edildiğini bugüne kalmış ecdat mirasını yeniden ayağa kaldırmak istediklerini ve bu konuda projeler geliştirdiklerini ifade eden Başkan Gül, “Belen havası, suyu, yaylasıyla tam bir turizm alanı. Biz buna geçmişten günümüze gelen miras yapıları da turizme kazandırmak istiyoruz. Buraları turizmin hizmetine açacağız” dedi. BÖLGEYİ TURİZME KAZANDIRACAĞIZ

Belen Belediye Başkanı Gül, türbeyi ilçenin ortasından geçen uluslararası yolun yapımı sırasında iş makineleri dozerlerin dahi kaldıramadığını belirterek “1800’lü yıllarda Halep’ten bu yöne gelen akınları durduran önemli bir zat olan Gazi Abdurrahman paşanın türbesi. Yol yapıldı, ancak burası korunarak tamamlanabildi. O dönemlerde buraya Halep’ten gelen akınları engellemiş bir zatın ebedi istirahatgahı burası. İnsanlarımız buraya gelip dua ediyorlar. Biz de dua ediyoruz. Burayı yeniden düzenleyip turizme kazandıracağız” ifadelerini kullandı.Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.