Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

BAŞKAN YAVUZ “ TÜM KADINLAR HAYATIN HER ALANINDA DAHA GÜÇLÜ OLMALIDIR”

BAŞKAN YAVUZ “ TÜM KADINLAR HAYATIN HER ALANINDA DAHA GÜÇLÜ OLMALIDIR”

Reklam
BAŞKAN YAVUZ “ TÜM KADINLAR HAYATIN HER ALANINDA DAHA GÜÇLÜ OLMALIDIR”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla yazılı mesaj yayınladı.
Kadınların, yaşamın her alanında her geçen gün daha çok önem kazandıklarına dikkat çeken Başkan Yavuz yaptığı açıklamada şunları söyledi.
“Türk kadınına verdiği değeri, sosyal yaşamın her alanında gösteren Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yapılan hukuki düzenlemeler ile 5 Aralık 1934 tarihinde kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı tanındı.
Dünya Kadın Hakları günü ve Türkiye’de kadına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının haklı gururunu yaşamaktayız. Bu anlamlı özel gün tüm kadınlarımıza kutlu olsun.
Mustafa Kemal ATATÜRK; “Kahraman Türk Kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” diyerek Türk kadınının öz verili ve üretken çalışmaları ile aileyi ve toplumumuzu şekillendiren en önemli hayat varlığımız olduğunun altını özellikle çizmiştir.
Bizim sosyal toplumumuzun başarısı ve başarısızlığının sebebi kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ilgi ile orantılıdır. Kadın hakları hukuki bir devlet sorunu olmaktan öte bir ahlak ve kültür sorunudur.
Her toplumda olduğu gibi Türk toplumunda da kadınlarımızın hayatımızda büyük bir yeri vardır. Kadın, anne olarak aile ve toplum arasında bir köprü görevi görmekte, ev sorumluluklarıyla beraber hayatın içinde yer alarak, çeşitli devlet kademelerinde memur, idareci ve çalışan olarak yaptığı görevlerle günlük yaşamımız içerisinde saygın bir konumda yaşamaya devam etmektedir.
Kadının toplumdaki yeri ve görevleri onun bir fert olarak, gerekli kişiliği kazanması aile içinde ve toplum içinde gerekli yeri gelmesiyle mümkündür. Peygamberimiz (s.a.v) ‘’Cennet anaların ayakları altındadır’’ hadisinin muhatabı olan tüm kadınlarımıza sadece bir gün içerisinde hatırlamak değil, kadınlarımızı hayatımızın her anında hatırlamak ve kadın sorunları hakkında duyarlı davranarak, kanun yapıcılar tarafından gerekli önlemler alınması sağlanmalı, toplumumuzda kalıcı ve yapıcı çözümlerin üretilmesi sağlanmalıdır.
Tüm dünyada olduğu gibi kadının toplumumuz içinde erkek ile eşit mertebeye gelmesi ve kadın haklarının her alanda özgür olması en büyük temennimizdir. Yaşamımız boyunca doğumdan ölüme kadar her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini bizlerden esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, büyüten bizi topluma yararlı birer fert yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız olarak veren fedakâr annelerimizi ve kadınlarımızı sadece bir gün değil her gün anmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle kadınlarımızın seçme ve seçilme haklarını kazanmalarını ve Dünya Kadın Hakları Gününün 84. yılını en içten dileklerimle kutluyor, kadınlarımızın hayatın her alanında daha güçlü bir şekilde yer alması temennisiyle saygılarımı sunuyorum.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.