Meşale Gazetesi

DEPREMZEDE ÇOCUKLAR ÇADIR KENTTE KURULAN ŞİŞME OYUN PARKINDA EĞLENDİ

DEPREMZEDE ÇOCUKLAR ÇADIR KENTTE KURULAN ŞİŞME OYUN PARKINDA EĞLENDİ

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerde çok sayıda yıkımın olduğu İskenderun ilçesinde çadır ve konteyner kentlerde kalan çocuklar için etkinlikler düzenleniyor.

İzmir’den gönüllü olarak deprem bölgesine gelen Özel Şeyma Kılınç Anaokulu kurucu müdürü Şeyma Kılınç ve öğretmen arkadaşları, çocukların yüzlerini boyayıp, çeşitli hediyeler dağıttı. Kılınç ve arkadaşları, Eski Lunapark Çadır Kenti’nde çocukların doyasıya eğlenmesi için şişme balon parkı kurdurdu.Çocuklar, balon parkta doyasıya eğlendi.

“Çocuklara çifte bayram mutluluğu yaşatmak istedik”
Kılınç, AA muhabirine, gönüllü öğretmen ekibi olarak çocukları mutlu etmek için bölgeye geldiklerini söyledi.

Deprem bölgesindeki çocuklar için “Haydi Zıpla Senin Bu Dünya” adlı bir proje hayata geçirdiklerini belirten Kılınç, “Hem Ramazan Bayramı hem 23 Nisan bir arada olduğu için çocuklara çifte bayram mutluluğu yaşatmak istedik. Velilerimizle, sevgili dostlarımızla böyle bir şişme balon parkuru kurdurduk. Dün Arsuz ilçesinde farklı bir okuldaydık. Bugün öğlene kadar yine farklı bir okul ve şimdi eski lunapark çadır kentteyiz. Çocuklarımıza Türk bayrakları, balonlar ve şekerlemeler hediye ediyoruz.” diye konuştu. Kılınç, velilerin desteğiyle etkinlikleri yaptıklarını sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.