Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMI

MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMI

Reklam
MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMI

Türkiye Gençlik Vakfı Antakya Temsilciliği ve Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Peygamber Efendimiz (S.A.S)’in doğumu olan Mevlid-i Nebi haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Hatay Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Sandıkçı, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Şaban Kurt, AK Parti Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Sabriye Güçlü, Ak Parti Antakya Belediye Başkanı Aday Adayı Cengiz Yıldız, İlçe Milli eğitim Şube Müdürleri ve davetliler katıldı.
TÜGVA Antakya İlçe Başkanı Ömer Bilgin yaptığı açıklamada, Türkiye Gençlik Vakfı’nın dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil bir gençlik vakfı olduğunu söyledi.
Bilgin, düzenlenen Mevlid-i Nebi programında ise gençlerin Peygamber efendimizin ahlakı ve düşüncesiyle onun yaşayış tarzını örnek almaları gerektiğini belirterek: “Amacımız Mevlid-i Nebi Haftasında insanların gündemine Peygamber Efendimizi almak, O’nun adı anıldığını gönüllere, akıllara neler geldiğini hissetmek ve hissettirmektir. Bizim için dünyanın en önemli rol modeli olan Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (SAV) ‘i konuşmak, O’nun hakkında konuşturmak huzur verici” dedi. 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.