BU KOVANLARDA LEZZET VAR!

BU KOVANLARDA LEZZET VAR!

Bölgemiz arıcılık sektöründe uzun yıllardır başarılı bir biçimde faaliyet gösteren Akdeniz Zirve Arıcılık her yıl olduğu gibi bu yılda Analiz labaratuvarlarında çıkan 1635.37 prolin değeri sonucu kırdığı rekor ile dikkatleri üzerinde toplamayı başardı.Su Perisi Daphne’nin gözyaşları ile sulanan Harbiye’nin 320 rakım yüksekliğinde 1000 küsur endemik bitkiye sahip florasında işinin ehli bir isim olan İsmail Akyüz tarafından yetiştiriciliği yapılan arıların ortaya çıkardıkları muhteşem ballar Akdeniz Zirve Arıcılık farkını bir kez daha ortaya koydu.

Asrın felaketinin büyük yıkıma uğrattığı yerlerden biri olan Defne’de Her bir ayrıntının profesyonel ölçülerde düşünüldüğü ve 300 olan kovanların nizami yerleşimi ile yapılan işe verilen önemi görebildiğimiz Akdeniz Zirve Arıcılıkta Organik Bal,Polen, Propolis, Arı Sütü ve Canlı Arı Satışı konusunda hizmet kesintisiz bir biçimde devam ediyor.

1635.37 prolin değeri ile bölgede kalitelerini bir kez daha ortaya koymanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Akdeniz Zirve Arıcılığın genç işletmecisi İsmail Akyüz açıklamasında:” Arıcılık bir meslekten ziyade bir yaşam biçimidir.Bende bu yaşam biçimini Üçüncü kuşak bir Arıcı olarak en güzel biçimde yapmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Aile büyüklerimden öğrendiklerim  ile başladığım Arıcılık sektöründe Halk Eğitim Merkezinden  aldığım  Arıcılık Eğitimi Sertifikası ile kendimi  daha da geliştirerek Organik Bal,Polen, Propolis, Arı Sütü ve Canlı Arı Satışı konusunda kusursuz hizmet vermek adına var gücüm ile çalışmalarımı sürdürüyorum. Akdeniz iklim kuşağında yer alan, Hatay ili Defne ilçesinde 320 rakım yüksekliğindeki Harbiye yaylasında arıcılık faaliyeti yaptığımız bölgemizdeki Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinin yaptığı araştırmalar  sonucu kayıtlı 1000 küsur endemik bitkiye sahip floramızdan arılarımızın elde  ettiği  ürünleri katkısız ve işlem görmeden doğadan sofranıza sunuyoruz. Bölgemizde zengin endemik bitki çeşidi çok olmasına rağmen maki bitki örtüsü iklimi hakim olduğu için  bitki çeşidi çok ama çiçeklenme süresi az olduğu için sınırlı miktarda ürün elde etmekteyiz,Tecrübemizdeki kolonileri bölme ve birleştirme  gibi arıcılık yöntemleri ile bölgemize has floramızdan maksimum miktarda ürün elde etmek için kovanlarımız 12 ay boyunca aynı yerde kalmaktadır. Balımızın kalitesinde bölgemiz bitki örtüsünün katkısı en iyi biçimde gözler önüne serilmektedir. Her yıl yaptırdığımız analizler neticesinde şükürler olsun ki organik balımızda bulunan prolin değerimiz 1000’in altına düşmemektedir. Bu değer bizim balımızı Türkiye’nin en iyi balları ile aynı seviyelere getirmektedir.

Çevremin bana oldukça profesyonel bir biçimde işinizi yapıyorsunuz sözlerine karşılık ben kendimi geliştirmek adına yurtdışı kaynaklardan çeviriler yaparak yeni yöntemler öğreniyorum. Arıcılık ile ilgili önemli forumlara üyelik yaparak orada karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyorum.Ayrıca Youtube kanalım olan” İsmail Akyüz Arıcılık “ sayfamda bilgi ve deneyimlerimi  Arıcılık mesleğinde olan arkadaşlarımız için paylaşarak faydalı bilgilendirmeler de yapıyorum.Faydası saymakla bitmeyecek olan Organik Bal,Polen Propolis, Arı Sütü ve Canlı Arı alımı için ilgilenenleri Harbiye dağ eteğinde Zirve Restaurant yanında bulunan Akdeniz Zirve Arıcılığa bekliyoruz.”dedi.

1 Kasım tarihine kadar muhteşem bir kampanyaya imza attıklarının altını çizen İsmail Akyüz, 1 Kavanoz Bal 400 TL,3 Kavanoz Bal 1000 TL ve 10 Kavanoz Bal 3000 TL olduğunu söyleyerek herkesi kampanyadan faydalanmaya davet etti. Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.