Meşale Gazetesi

CHP BÜYÜKŞEHİR ADAY ADAYLARI HATAY’DA TEK SES OLDU

CHP BÜYÜKŞEHİR ADAY ADAYLARI HATAY’DA TEK SES OLDU

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları, mevcut aday ile CHP Genel Merkezi’nin Hatay halkının iradesini yok saydığını belirttiler.

FETÖ iltisakı defalarca tescillenmiş, halkın kabul etmediği aday ile seçime girmenin CHP için baştan kayıp olduğunu belirten CHP Büyükşehir aday adaylarının imzalarının bulunduğu bildirgeyi kamuoyu ile Ayhan Kara hesabından paylaştılar. Yayınlanan bildirgede CHP Genel Merkezi’ne aday kararından vazgeçilmesi gerektiğini de hatırlattılar. Ortak yayınlanan açıklamada; “Bizler; ülkenin aydınlık geleceği ve Hatay’ın deprem dirençli, insan merkezli bir kent olarak kadim, barışçıl ruhuyla ama yenilenmiş bir şekilde yeniden inşası ve ayağa kaldırılması adına vermekte olduğumuz mücadeleyi hayata geçirmek ve memleketimize hizmet için CHP’nin son kurultayında yönetimi devralan Genel Başkan Özgür Özel, MYK ve PM üyelerine inanarak, CHP yöneticilerinin partinin gelenek ve etik ilkelerine uygun bir şekilde ve halkın iradesini temel alacaklarını dile getiren beyan ve taahhütlerine güvenerek Cumhuriyet Halk Partisi’ne Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusu yaptık. Amacımız hem deprem faciasıyla neredeyse yerle bir olan Hatay’ımıza yönetsel anlamda hizmet etmek, hem de partimiz için ülke genelinde esen ve partiye mesafeli olan kitleyi bile cezbeden “Değişim Heyecanını” yaşamın her alanına yaymaktı. Ancak söz konusu “Değişim”; zihniyet değişimi, ilkelere uymak ve partinin ahlaki değerlerini sahiplenmekle mümkün olabilirdi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Alternatif bulamadık” sözleri aday adayları arasında bulunan, biri bir dönem, diğeri iki dönem TBMM’de halkını temsil etmiş iki milletvekilini, dört dönem boyunca Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nı yöneten bir başkanı, Hatay Barosu’nu iki dönem yöneten bir başkanı ve uluslararası arenada yönettiği şirketleri dünya çapında bir marka yapan bir işadamını, destekçilerini ve halkı ciddi bir şekilde rencide etmiştir. Gerek ulusal ve uluslararası görsel ve yazılı basında, gerekse sosyal paylaşım sitelerinde yüz binlerce insanımızın tepkileri Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adaylığı konusunda alınan kararın infial yarattığının en önemli göstergesidir. 

DAYATMA NİTELİĞİNDEKİ KARARI KABUL ETMİYORUZ

Yüzyıllardır sahip olduğu barış ruhuyla, eşsiz kültürüyle, yazılı tarihin varoluşundan bugüne kesintisiz medeniyetler beşiği olmasıyla, farklı dinleri ve dilleri ortak bir kimlikle harmanlayabilen çok özel bir yapıya sahip olan Hatay’da yaşayan insanların eğitim ve bilinç seviyesi yüksektir. Hatay Halkı, haklarını ve özgürlüğünü savunmayı, hesap sormayı bilir; laik ve demokrattır; devletine bağlıdır; ayrımcılığa, kibir ve dayatmalara müsaade etmez; şehre ve topluma zarar verenleri affetmez. Hal böyle iken; CHP’nin parti yöneticilerinin aday belirleme konusunda verdikleri sözlerin, açıklanan adayda vücut bulmadığına üzülerek şahit olduk. Başarısızlığı tescil edilmiş ve halkın gözünde güvenini yitirmiş bir şahısla yola devam kararının doğru olmadığını, bu kararın seçimin peşinen kaybedildiği Hatay’ın yaralarını derinleştirdiğini ve değişime olan inancı zayıflattığını, her şeyden önemlisi;  bu durumun partiden kitlesel kopuşlara sebebiyet vereceğini ve bunun sonucunda Hatay ilimiz, insanlarımız ve partimiz adına telafisi imkansız sorunlarla karşılaşacağımız gerçeğinin altını çizmek isteriz. Hatay Halkı’nın iradesini yok sayan dayatmaları kabul etmeyeceğimizi beyan ediyor; CHP’nin yetkili kurullarınca verilen kararın ne kadar doğru olduğunun değerlendirmesini kıymetli halkımızın takdirine bırakıyoruz. Hatay Halkı’na, Türkiye ve Uluslararası Kamuoylarına saygıyla duyururuz” ifadelerini kullandılar.Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.