Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

Dağ eteklerinde görsel şölen

İlkbaharın kendini göstermeye başlamasıyla doğada görülmeye başlayan gelincik çiçekleri, Amanos Dağları eteklerinde görsel şölen sunuyor.

Reklam
Dağ eteklerinde görsel şölen

İlkbaharın kendini göstermeye başlamasıyla doğada görülmeye başlayan gelincik çiçekleri, Amanos Dağları eteklerinde görsel şölen sunuyor. Narin ve hassas yapısıyla bilinen gelincikler, özellikle fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor.


Havaların ısınmasıyla çoğu bölgede doğal yetişen; şiir, efsane ve türkülere konu olan gelincik çiçeği, yoğun görüldüğü Hatay’daki Amanos Dağları eteklerinde görsel şölen sunuyor

Havaların ısınmasıyla çoğu bölgede doğal yetişen; şiir, efsane ve türkülere konu olan gelincik çiçeği, yoğun görüldüğü Hatay’daki Amanos Dağları eteklerinde görsel şölen sunuyor. ( Erdal Türkoğlu – Anadolu Ajansı )

.Nisan ayında yetişen ve yaklaşık bir ay tarlalar ile yol kenarlarını süsleyen gelincikler, Merkez Antakya ilçesinde farklı bir güzellik oluşturuyor.İlçeye yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Amanos Dağları eteklerinde yer alan Serinyol Mahallesi’nde yol kenarlarında açan çiçekler, vatandaşlardan da yoğun ilgi görüyor.Narin ve hassas yapısıyla bilinen gelincikler, özellikle fotoğraf tutkunlarının da ilgisini çekiyor. (AA)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.