Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

DOÇ.DR. UYGAR UTKU DEFNE HASTANESİNDE

Reklam
DOÇ.DR. UYGAR UTKU DEFNE HASTANESİNDE

Girişimsel Nöroloji alanında yaptığı başarılı çalışmalar ile bilinen ve bir çok yayın organında “Hastaneye Felçli Geldi , Yürüyerek Çıktı” başlıkları ile haber olan Girişimsel Nöroloji Uzmanı Doç.Dr. Uygar Utku Özel Defne Hastanesinde hasta kabulüne başladı.

DOÇ.DR.UTKU:” İNMEDE ÇARE ERKEN MÜDAHALE”

Girişimsel Nöroloji Uzmanı Doç.Dr. Uygar Utku İnmede çare erken müdahale vurgusu ile yaptığı açıklamasında:” Günümüzde ani gelişen beyin krizi (inme-felç) her üç saniyede ortaya çıkan en önemli hastalıklardan birisidir.Bu alanda uzun yıllar yaptığım başarılı çalışmaların ardından Özel Defne Hastanesinde yeni kurulan beyin krizi (inme-felç) merkezi direktörlüğü görevine getirildim.

Bu rahatsızlıkta erken müdahale o kadar önemli ki özellikle ilk altı (6) saatte yapılan erken müdahale ile  felç hastalarının yeniden eski sağlığına kavuşmasını sağlanmaktadır.Uzmanlık alanım olan bu konuda tıkanan beyin damarlarının erken dönemde kapalı yöntem anjio ile yeniden açılmasını sağlayarak  hastaların sakat kalmasını veya ölmesini önlemekteyim. Bölgede başarılı operasyonlarımızı sürdüreceğimiz böyle bir merkezin kurulması ilimiz için büyük bir hizmet olduğunun altını çizerek beyin krizi (inme-felç) merkezini bölgeye kazandıran  Özel Defne Hastanesine teşekkür ederim.”dedi.

Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.