Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

EZANA SAYGISIZLIK KABUL EDİLEMEZ

Hasan Urhan yaptığı açıklamada “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de bir araya gelen kadın gruplar yürüyüş düzenledikleri esnada yatsı ezanının okunmasını ıslıkları ile protesto ederek Müslüman bir ülkede kesinlikle olmaması gereken bir densizliğe imza atmışlardır.

Reklam
EZANA SAYGISIZLIK KABUL EDİLEMEZ

EZANA SAYGISIZLIK KABUL EDİLEMEZ

Diyanet-Sen Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Hatay Şubesi üyeleri ve başkanı Hasan Urhan “Ezana Saygısızlık Kabul edilemez” diyerek Köprübaşında basın açıklamasında bulundu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de bir araya gelen kadın grupların yürüyüş düzenledikleri esnada yatsı ezanının okunmasını ıslıkla protesto edenlere yönelik gerçekleşen basın açıklamasına Eğitim-Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayraktar ve üyeleri de katıldı.

BÜYÜK SAYGISIZLIK

Hasan Urhan yaptığı açıklamada “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de bir araya gelen kadın gruplar yürüyüş düzenledikleri esnada yatsı ezanının okunmasını ıslıkları ile protesto ederek Müslüman bir ülkede kesinlikle olmaması gereken bir densizliğe imza atmışlardır. Bin yıldan uzun süredir İslamın bayrağını yapan bir ülkede ezan sesini protesto etme cüretini göstermek ülke insanımıza yapılan bu tahammülsüzlük kesinlikle kabul edilemez. Halkı provoke etme amaçlı bu protestoyu gerçekleştirenler derhal büyük çoğunluğu Müslüman olan Türkiye halkından ve tüm dünya Müslümanlarından özür dilemeleri hakları halkın kin ve düşmanlığı sevk etmekten gerekli yasal işlemler başlatılmalıdır.”

KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK

“Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yüzyıllar boyunca birçok inanç ve kültüre sahip insanlarla birlikte kardeşçe yaşamayı başarmış, diğer inanç sahiplerine saygıda kusur etmemiş bir halkın bugün kendi ülkesinde ezanına tahammül edilememesi üstelik de bu tahammülsüzlüğün protesto ile gösterile bilmesi bizlerinde tahammül sınırlarını zorlamaktadır. Ezanımıza yapılan saygısızlığa seyirci kalmayacağız. İslam’ı değerlerimize saldırı halinde olan, insanlar arasında kin ve düşmanlığı alenen tahrik etme ve kamu barışını bozma amacıyla yapılan bu protestoyu inanç özgürlüğü çerçevesinde değerlendirmemiz mümkün değildir.”

GENİŞ BİR MOZAĞİZ

“Türkiye her dinden inançtan insanların yaşadığı geniş bir mozaiktir. Saygı ve kardeşlik zamanlarında islam ve Müslümanlar üzerinde oynanan oyunlar göz önünde bulundurulduğunda, maalesef bu olayın tamamen bilinçli ve kurgulanmış bir durum olduğunu müşade ediyor ve kesinlikle olayı sonuna kadar takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER: CANSU DİLEK

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.