Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

KARA HAYDARLAR GÖLÜ GÜZELLİĞİNİ HER DÖNEM KORUYACAK

Reklam
KARA HAYDARLAR GÖLÜ GÜZELLİĞİNİ HER DÖNEM KORUYACAK

Hassa’da   doğa turizminin en güzel örneklerinden birisi olan  Kara Haydarlar  Gölü, yapılan çalışmalar ardından  sürekli tabiat güzelliğini koruyacak.

Hatay  Milletvekili  Hüseyin Yayman, 20 Nisan 2020 günü  Kara Haydarlar Gölünde  incelemelerde bulundu. Yayman, göletin durumunu Hassa Belediye Başkanı ve yöre halkından dinlemiş ve buranın turizme kazandırılması gerektiğini dile getirmişti.

İnceleme  sırasında yöre halkı, Kara Haydarlar Göletinde yaz aylarında su çekilmesi yaşandığı için  göletin  özelliğini kaybettiğini dile  getirdiler. Yöre halkı, çözüm olarakta 2 km uzaklıktaki su kaynağının buraya  borularla aktarılması gerektiğini belirtmişlerdi.

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Haydarlar Göletinin  güzelliğini ve içerisinde yaşam bulan  hayvanları   Hatay Valisi  Rahmi Doğan’ı  arayarak dile getirdi ve buraya sahip çıkılması gerektiğini söyledi.  Gölete su akışının sağlanması için  boru ihtiyacını dile getiren  Yayman, gerekli ödeneğin çıkarılmasını sağladı.

Gerekli ödeneğin sağlanması ardından Hassa Belediye Başkanı Mehmet  Karataş, bu bölgede  çalışmalar başlattı ve 2000 metre  borunun döşenmesini sağladı. Döşenen  taşıma boruları ile   Kara Haydarlar Göletine su takviyesi sağlandı.

Hassa Belediyesi, Kara Haydarlar Göletinin çevresine de  Çınar ağaçları dikerek buraya ayrı bir güzellik katılmasını sağladı.

KARA HAYDARLAR GÖLETİ

Hassa Haydarlar Mahallesinde, 200 dönümlük leçelik  bir  alan içerisinde  birkaç gölet  bulunuyor.  Müthiş bir doğa güzelliğinin oluştuğu gölette, çok sayıda canlı hayat buluyor.

Hassa Belediyesinin bu göletle ilgili  bir proje çalışmasının olduğunu da vurgulayan Milletvekili Yayman, “ birkaç gölet burada adeta bir doğa güzelliği sunuyor insana. Türkiye’de az görülür bir  doğa harikası. İlkbaharda açan su papatyaları buraya ayrı bir güzellik kazandırıyor. Hassa Belediyesi projesinin   değerlendirilip  gerekirse yapılacak takviyelerle  gölet , turizm harikası haline dönüşür. Bu konuda gereken tüm çalışmaların yapılması için gayret sarfedeceğim” dedi. Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.