İŞ DÜNYASI YAPAR’A GÜVENİYOR

İŞ DÜNYASI YAPAR’A GÜVENİYOR

Cumhur İttifakı Antakya Belediye Başkan Adayı İbrahim Naci Yapar, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala kent genelinde temaslarını sürdürüyor. Antakya’yı ayağa kaldıracak projelerini açıklarken, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik mesajlar vermeye devam eden Yapar, tüm Antakyalılara kentlerine sahip çıkmaları çağrısında bulundu. Yapar çağrısında; “Zor günlerimizde de iyi günlerimizde de beraber olabilmek için, Yeniden güçlü ve yaşanabilir bir Antakya sunmak için, Şehir dışındaki hemşehrilerimizi 31 Mart’ta Antakya’mıza oy kullanmaya davet ediyoruz.  Gelin; Antakya’mızı beraber ayağa kaldıralım” ifadelerini kullandı.

İŞ DÜNYASI YAPAR’A GÜVENİYOR

Kent genelindeki ziyaretlerinde iş dünyasına geniş yer veren Yapar her fırsatta işletmeleri ve işçileri ziyaret ediyor. Yapar bu kapsamda Cengiz Şahin ev sahipliğinde Şükrü Çuhadaroğlu, Ali Muhsin Kurtuluş ve çalışanlarını, Elvina Mobilya işletme sahibi Halil İbrahim Öztürk ev sahipliğinde mobilyacı esnafları, Buggaman Ayakkabı işletme sahipleri Ahmet Çam ve Songül Bakımcı’yı, Narlıca-Altınözü yol çatıda bulunan esnafları, Bedi Çankaya ile beraber HAS Turizm yönetim kurulu başkanı Züheyr Kara’yı, Dağlı Uluslararası Taşımacılık firması işletme sahibi Metin Dağlı’yı, Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Ali Kavak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavak’ı, Özel Antakya Neşeli Hayatlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi Hüseyin Erdem ve personellerini, Demirciler ve Bıçakçılar Odası Başkanı Fahri Kelahmetoğlu’nu demirciler esnafını işyerlerinde ziyaret etti. İş insanları ile yeni Antakya için fikir alışverişinde bulunduklarını kaydeden Yapar, bu kent için söyleyecek sözü olan herkesi dinleyeceklerini söyledi.

VATANDAŞLAR GERÇEK BELEDİYECİLİK PROJELERİNİ BEĞENDİ

Ziyaret aralarında vatandaşlara Antakya için hayata geçirmeyi planladığı hizmetleri de aktaran Yapar, vatandaşlardan tam not aldı. Yapar, projeleriyle ilgili açıklamasında; “Antakya Halk Kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza özel olarak sunulan bir alışveriş kartıdır. Bu kartla, anlaşmalı marketlerde günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceklerdir. Sosyal belediyecilik anlayışımızın bir parçası olan Antakya Halk Kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak ve onlara destek olmak için tasarlanmıştır. Antakya Halk Kart, şehrimizin dayanışma ve yardımlaşma kültürünü destekleyerek, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın daha iyi bir yaşam standardına sahip olmalarına katkı sağlayacak önemli bir adım olacaktır.

KATI ATIK TOPLAMA YÖNETİMİ –YER ALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ

Şehrimizin hijyenini ve görüntüsünü korumak için, yer altı çöp konteynerleri oluşturulacaktır. Bu konteynerler, çöplerin ortaya çıkardığı kötü görüntünün önüne geçerek şehir estetiğini korumayı hedeflemektedir. Aynı zamanda, geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla katı atık toplama yönetimi de hayata geçirilecektir. Bu yönetim sistemi, halkımızın atıkları ayrıştırma ve geri dönüşüm konusunda bilinçlenmesine destek olacak, çevre dostu bir yaklaşımın benimsenmesine katkı sağlayacaktır. Bu adımlar, şehrimizin temizliğini ve çevre bilincini artırmak için önemli bir adım olacaktır. Halkımıza yakışır şekilde hizmet vermek, esnafımızın daha temiz ve sağlıklı bir şekilde satış yapmasını imkan tanımak amacı ile hijyen standartlarına uygun kapalı semt pazarları yapacağız. Bu pazarlar, mahalle sakinlerine düzenli ve hijyenik bir alışveriş ortamı sunarak Mahalle pazarlarında birçok ürünün satışı yapılarak hem esnafımıza destek olunacak hem de halkımızın daha iyi şartlarda Pazar alışverişlerini yapmaları sağlanacaktır” dedi.

İFTAR SOFRALARINDA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELİYOR

Başkan Adayı Yapar, kent halkı ile iftar sofralarında vatandaşlarla bir araya gelerek projelerini aktarmaya devam ediyor. Vatandaşlar ile aynı ekmeği bölüşen, birlikte iftarı açan Yapar, ardından halk toplantılarında bir araya geldiği vatandaşlara da hitap etti. Başkan Adayı Yapar, Hacı Ömer Alpagot, Narlıca, Odabaşı ve Akasya Mahalleleri’nde yaptığı konuşmalarında; “Antakya’mızın her mahallesi bizimdir. Eşitlik ve adalet ilkesiyle ayrım yapmadan her mahallemize hizmette bulunacağız.

Daha güvenli ve kalıcı hizmetler doğrultusunda bir Antakya hedefliyoruz. Kalıcı ve güvenli konutlarınıza yerleşinceye dek bize durmak ve dinlenmek yok. Asrın felaketi depremler sonrası mücadele ederek ayağa kalkan ve işinin başında olan esnaflarımıza da teşekkür ederiz. Antakya’yı esnaflarımız, iş insanlarımız ve halkımızla el ele vererek ayağa kaldıracağız” şeklinde konuştu.

Antakya’yı 95 mahallesi ile ilmek ilmek dokuyacak projeleri duyurmaya devam eden Yapar, 31 Mart seçimlerine her geçen gün daha da artan destek ile emin adımlarla ilerliyor.Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.