Reklam
Reklam
Reklam
Meşale Gazetesi

KAŞIKÇI’DAN MUHALEFETE “MAVİ VATAN” ÇIKIŞI!

Reklam
KAŞIKÇI’DAN MUHALEFETE  “MAVİ VATAN” ÇIKIŞI!

Milliyetçi hareket Partisi Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, Karadeniz’de sondaj çalışmaları yürüten Fatih Sondaj gemisine yönelik, muhalefet partilerinin eleştirilerine yanıt verdi.

Türkiye’nin enerji talebinin, büyüyen ekonomisine paralel olarak gelişim gösterdiğini söyleyen Kaşıkçı, “2000-2020 yılları arasında yıllık elektrik enerjisi talebi dünyada ortalama yüzde 3 artış gösterirken, ülkemizde bu oran yaklaşık yüzde 4,5 olarak gerçekleşmiştir. Doğal olarak da bu yüksek talep artışının güvenli bir biçimde karşılanabilmesi enerji politikamızın temel önceliği olmak durumundadır.

Bugün geldiğimiz noktada, “kendi millî kaynaklarımız” dediğimiz; su, rüzgâr, güneş ve jeotermal kaynaklarının toplam elektrik üretimimizdeki payı yüzde 40’ın üzerine çıkmış durumda. Bu, gerçekten ülkemiz için, ülkemiz açısından çok önemli bir gelişmedir. Elektrikle ilgili, özellikle Mersin Akkuyu’daki nükleer enerji santralinin de devreye girmesiyle birlikte çok önemli bir adımı daha, eşiği daha atlamış olacağız.

Günlük petrol üretimimiz 50 bin varilken bugün geldiğimiz noktada, günlük ham petrol üretimimiz 62 bin varil seviyesine ulaşmıştır. Ayrıca, Türkiye Petrolleri sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da ham petrol arama faaliyetlerine devam ediyor.

Tarih bugün gerçekten Türk milleti için önümüze altın değerinde yeni bir gelişmeyle karşımıza çıkmış durumda. Bir asır önce, Musul ve Kerkük’te kaybettiğimiz o toprak parçası ve altındaki zenginlikler, bugün, tam bir asır sonra; dün kara parçasında kaybettiğimiz o zenginliği bugün bir asır, tam bir asır sonra denizin derinliklerinde karşımızda görüyoruz.

Cumhur ittifakının ortaya koyduğu milli enerji ile Türk Milleti artık kendi filosuyla doğalgaz arama çalışmalarına başladı.” Dedi.Haber Merkezi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.