Meşale Gazetesi

İSKENDERUN’DA BAHRİYELİLER YEMİN ETTİ

İSKENDERUN’DA BAHRİYELİLER YEMİN ETTİ

Türk Silahlı Kuvvetleri bağılı İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı’nda silahaltına alınan deniz erleri düzenlenen törenle bayrağa ve silaha el basarak yemin edip, usta asker oldu.  

 İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığında silahaltına alınan, acemi eğitimini tamamlayan deniz erleri usta asker olmak, yeni görev yerlerine uğurlanmak üzere yemin töreni düzenlendi.

Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı tören alanında düzenlenen yemin törenine Hatay Valisi Mustafa Masatlı, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, koordinatör kaymakamlar, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Fatih Sezal, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emir Ünalan, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Jandarma Yusuf Yıldırım, Deniz Er Eğitim Alay Komutanı Dz. P. Alb. Ümmet Tosun ile bahriyelilerin aileleri katıldı.  Törende, Alaya ilk katılan üç deniz erine Vali, Belediye Başkanı ve Kaymakam tarafından hediyeler verildi.

Acemi eğitimlerini tamamlayan deniz erleri, silah ve şanlı Türk Bayrağına el basarak yemin ederek usta asker oldular. Askerlerin ailelerinin de katılımıyla gerçekleştirilen Yemin Töreni’nde gururlu ve duygulu anlar yaşandı.

İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı’nda icra edilen yemin töreni programına katılan Hatay Valisi Mustafa Masatlı ile protokol, tören sonunda askerlerin kıvanç ve mutluluğunu paylaşarak sohbet etme imkanı buldukları ailelerine selamlarını ilettiler.

Törene katılan Vali Masatlı da yaptığı paylaşımında  “Sahipsiz olan vatanın batması haktır, Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır” diye kaydetti.Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.